Środa, 28 lipca 2021 r.    Imieniny obchodzą: Wiktor, Innocenty, Marceli


 
Moja firma w Nowym Sączu

 

Moja firma w Nowym Sączu - wydanie II.
Podobnie jak w pierwszym wydaniu, i w tym poradniku omówione zostały niezbędne formalności wymagane przepisami prawa, jakich musi dokonać osoba fizyczna, aby prowadzić działalność gospodarczą indywidualnie lub w formie spółki cywilnej.
W tej publikacji opisano szerzej zasady podejmowania działalności gospodarczej przez cudzoziemców. Jest to wynik zgłaszanych uwag przez Czytelników pierwszego wydania poradnika.

 

Drugie wydanie zawiera również informacje o miejscach, gdzie przyszły przedsiębiorca może uzyskać pomoc finansową i poradę przed założenim i w czasie działalności, by ja rozwijać. Opracowanie w przystępny sposób przedstawia też zasady funkcjonowania „jednego okienka”, a odzwierciedla stan prawny na sierpień 2009 r.

 Moja firma w Nowym Sączu - wydanie drugie

Moja firma w Nowym Sączu - wydanie pierwsze

     
Poradnik zawiera kompenduium wiedzy dla rozpoczynających działalności gospodarczą w Nowym Sączu. Wydanie - listopad 2008, stron 56. część pierwszego wydania ukazało się także dzięki fiansnowemu wsparciu Sądeckiego Urzędu Pracy.

 

Adresowany jest przede wszystkim do osób, które mają zamiar prowadzić działalność gospodarczą w Nowym Sączu, w tym bezrobotnych rozpoczynających własny biznes w oparciu o jednorazowe środki przyznane przez Sądecki Urząd Pracy. Omówiono w nim niezbędne forlamności przypisane prawem, jakie należy spełnić prowadząc działalność indywidualnie i w spółce cywilnej. Skupiono się na tych dwóch formach organizacyjno-prawnych, bowiem są one najprostsze i są to najczęściej wybierane formy prowadzenia działaności przez przedsiębiorców.

W poradniku pokazany jest stan prawny z października 2008 roku.

Moja firma w Nowym Sączu