Niedziela, 22 maja 2022 r.    Imieniny obchodzą: Helena, Wiesława, Roma


 

Szanowni Mieszkańcy,

przypominamy, iż do końca 2022 roku uchwała antysmogowa nakłada obowiązek WYMIANY POZAKLASOWYCH KOTŁÓW na węgiel i drewno. Są to kotły klas 1 i 2. Zapraszamy Państwa do skorzystania z programu dofinansowującego wymianę kotła, który będzie realizowany w roku budżetowym 2022.

Nowy program umożliwi dofinansowanie do 14 000 zł dla właściciela lub współwłaściciela budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub wyodrębnionego w nim lokalu mieszkalnego, w którym zostanie wymieniony stary kocioł i zastąpiony nowym źródłem ogrzewania w formie: przyłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej, instalacji kotła gazowego/pompy ciepła, lub w szczególnie uzasadnionych przypadkach instalacji kotła na pellet lub zgazowującego drewno.

I etapem uzyskania dotacji jest wykonanie oceny energetycznej dla budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub wyodrębnionego w nim lokalu mieszkalnego, w którym nastąpi wymiana źródła ogrzewania.


Nieodpłatne wykonanie oceny energetycznej na potrzeby programu będzie możliwe po złożeniu formularza:

„Deklaracji i oświadczenia właścicieli nieruchomości dla potrzeb wykonania oceny energetycznej w ramach projektu „Poprawa jakości powietrza dla miasta Nowego Sącza – ETAP III” 

oraz KLAUZULI dotyczącej przetwarzania danych osobowych.

Zapraszamy do składania DEKLARACJI umożliwiających wykonanie darmowej oceny energetycznej dla jednorodzinnego budynku mieszkalnego znajdującego się na terenie Miasta Nowego Sącza oraz tym samym wyrażenia chęci przystąpienia do nowego programu dofinansowania do wymiany pozaklasowych kotłów węglowych, którego nabór trwa od 08.02.2022 r. 

Uwaga! Szczegółowe informacje o naborze wniosków zostały zamieszczone w ogłoszeniu pod poniższym linkiem ---> [Czytaj więcej: Wysokie dotacje do wymiany kotłów na 2022]

  Wysokie dotacje do wymiany kotłów na 2022 rok


Czytaj więcej: Wysokie dotacje do wymiany kotłów na 2022