Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Forum dla organizacji pozarządowych

18 września 2018 roku odbędzie się IX Nowosądeckie Forum Organizacji Pozarządowych. Rozpocznie je uroczysty przemarsz o godzinie 11:30 z deptaku u zbiegu ulic Jagiellońskiej i Kościuszki do ratusza. Podczas Forum wręczona zostanie Nagroda Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka dla wyróżniającej się organizacji pozarządowej.
 

W programie tegorocznego Nowosądeckiego Forum Organizacji Pozarządowych znajduje się wystąpienie Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka, zakończone wręczeniem nagrody dla wyróżniającej się organizacji pozarządowej, a także wykłady: "Rok 2018 rokiem harcerstwa, czyli jak Związek Harcerstwa Polskiego wychowywał pokolenia…", który wygłosi Maria Lorek z ZHP i "Przykłady dobrych praktyk, czyli słowo o działalności Stowarzyszania Sądecki Elektryk", którego prelegentami będą Marek Ryglewicz (prezes Stowarzyszenia Sądecki Elektryk) oraz Dawid Sobarnia (uczeń ZSEM w Nowym Sączu, uczestnik Rejsu Niepodległości).
 

Odbędzie się także koncert w wykonaniu Mirosława Wikowskiego, wokalisty znanego między innymi z występów w telewizyjnych show muzycznych: "Szansa na sukces", "X-Factor" oraz "The Voice of Poland".
 

Spotkanie zakończy się dyskusją uczestników Forum o własnych doświadczeniach z 15-lecia funkcjonowania ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
 

Forum towarzyszyć będzie wystawa, prezentująca działalność lokalnych organizacji pozarządowych.
 
 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2018-09-12 12:11:58