Sobota, 19 stycznia 2019 Imieniny obchodzą: Henryk, Mariusz
Szukaj:

Komunikaty Biura Prasowego

Radny Miasta Nowego Sącza Maciej Prostko został sędzią Trybunału Stanu

W trakcie dzisiejszej sesji Rady Miasta Nowego Sącza Prezydent Ludomir Handzel poinformował iż radnemu klubu Koalicji Nowosądeckiej, Maciejowi Prostko, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej powierzył zaszczytną funkcję sędziego Trybunału Stanu.

dodano: 2019-01-17

czytaj całość

Jakub Prokopowicz nowym radnym Rady Miasta Nowego Sącza

Podczas dzisiejszej (17 stycznia) nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Nowego Sącza ślubowanie złożył nowy radny, Jakub Prokopowicz. Otrzymał mandat po tym, jak radna Marta Poremba objęła funkcję kierowniczą w Urzędzie Miasta na stanowisku dyrektora Wydziału Inwestycji.

dodano: 2019-01-17

czytaj całość

Co zrobić z niechcianą żywą choinką? Przekazać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów

Drzewka można wykorzystać na wiele sposobów. Spółka NOVA S.A. przyjmuje od klientów niechciane choinki i przetwarza je na kompost, który później wykorzystywany jest jako nawóz. Drzewka można przekazać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Tarnowskiej 120 w Nowym Sączu.

dodano: 2019-01-17

czytaj całość

2. spotkanie on-line z prezydentem

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza na 2. spotkanie on-line w piątek 18 stycznia o godzinie 19:00. Transmisja odbędzie się na portalu społecznościowym Facebook.

dodano: 2019-01-16

czytaj całość

Nowy Sącz ma 50 mobilnych urządzeń antysmogowych

O 50 mobilnych czujników, których zadaniem będzie monitorowanie stopnia zanieczyszczenia w naszym mieście, wzbogaciło się Miasto Nowy Sącz. Zakup urządzeń to efektem współpracy Prezydenta Miasta Nowego Sącza z ekspertami Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Działanie czujników objaśnił podczas briefingu prasowego w sądeckim ratuszu prezydent Ludomir Handzel oraz dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Grzegorz Tabasz.

dodano: 2019-01-15

czytaj całość

Noworoczne spotkanie z sądeckimi dziennikarzami w ratuszu

Na zaproszenie Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla sądeccy dziennikarze wzięli udział w noworocznym spotkaniu w sali reprezentacyjnej sądeckiego magistratu.

dodano: 2019-01-15

czytaj całość

Prezydent Nowego Sącza powołał 15 stycznia swojego drugiego zastępcę

Magdalena Majka będzie drugim zastępcą prezydenta Nowego Sącza – poinformował podczas briefingu prasowego Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel. Będzie odpowiedzialna za oświatę, ochronę zdrowia i Sądecki Urząd Pracy.

dodano: 2019-01-15

czytaj całość

Sądeczanie poruszeni śmiercią prezydenta Gdańska

Ciszą, światłem zniczy i modlitwą Sądeczanie uczcili pamięć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który został raniony nożem podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i mimo walki lekarzy o jego życie zmarł 14 stycznia.

dodano: 2019-01-14

czytaj całość

Nowy Sącz solidarny z Gdańskiem

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel z przykrością przyjął wiadomość o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. By uczcić jego pamięć, prezydent zachęca Sądeczan do wzięcia udziału w akcji, która wzorem innych miast odbędzie się w Nowym Sączu - o godzinie 20:00 pod Ratuszem zabłyśnie Światełko Pamięci dla prezydenta Pawła Adamowicza.

dodano: 2019-01-14

czytaj całość

W Nowym Sączu grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Nowosądecki Finał WOŚP rozpoczął się od przemarszu Kolorowego Korowodu Sądeckich Przebierańców spod pomnika Mickiewicza na płytę Rynku. Uczestniczył w nim Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, który miejski Finał objął swoim patronatem. Prace organizacyjne nowosądeckiego sztabu wspierane były przez Urząd Miasta Nowego Sącza.

dodano: 2019-01-14

czytaj całość