Czwartek, 22 lutego 2018 Imieniny obchodzą: Marta, Małgorzata, Nikifor
Szukaj:

Komunikaty Biura Prasowego

Podziękowania z sercem

Stowarzyszenie Beskidzkie Więzi złożyło podziękowania Prezydentowi Miasta Nowego Sącza Ryszardowi Nowakowi, za pomoc przy organizacji zabawy karnawałowej "Radość Wasza – Radość Nasza". Miasto każdego roku włącza się w dobrą zabawę najmłodszych nowosądeczan.

dodano: 2018-02-20

czytaj całość

Różne możliwości regulowania należności podatkowych

Trwa okres regulowania należności podatkowych. Wydział Wymiaru i Księgowości Podatków Urzędu Miasta Nowego Sącza uprzejmie informuje, że wpłaty z tytułu podatków można uiścić przelewem bankowym, w Punkcie Informacyjno-Kasowym w Galerii Trzy Korony oraz w kasie w ratuszu.

dodano: 2018-02-19

czytaj całość

Odznaczenie dla Józefa Jarosza

W sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza odbyła się dziś uroczystość wręczenia Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski dla Józefa Jarosza. Odznaczenie zostało nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej "Za bohaterską postawę i niezwykłą odwagę wykazaną w ratowaniu życia Żydom podczas II wojny światowej, za wybitne zasługi w obronie godności, człowieczeństwa i praw ludzkich".

dodano: 2018-02-16

czytaj całość

Podziękowania Marszałka Sejmu i Marszałka Senatu dla prezydenta Ryszarda Nowaka

W odpowiedzi na apel Ryszarda Nowaka - Prezydenta Miasta Nowego Sącza skierowany w styczniu 2018 r. do miast partnerskich ze Słowacji, Węgier, Bułgarii oraz Litwy w związku z uruchomieniem wobec Polski przez Komisję Europejską art. 7 TraktatuUnii Europejskiej, nadesłano kolejne podziękowania.

dodano: 2018-02-16

czytaj całość

Nowy Sącz walczy w konkursie "Zdrowy Samorząd" - zagłosuj do 1 marca!

Redakcja portalu zdrowysamorzad.pl spośród ponad 160 zgłoszeń z 60 samorządów wyłoniła 30 nominowanych do nagrody Zdrowy Samorząd. W gronie nominowanych znalazł się także Nowy Sącz. Laureaci wyłonieni zostaną przez Radę Konsultacyjną konkursu, jeden z projektów otrzyma także nagrodę czytelników RynekZdrowia.pl i PortalSamorzadowy.pl.

dodano: 2018-02-15

czytaj całość

Powstanie łącznik Obwodnic Północnej i Zachodniej

Już po wakacjach ruszy przetarg na budowę łącznika Obwodnic Północnej i Zachodniej. Zgodnie z zapowiedziami Wiceministra Finansów Wiesława Janczyka przetarg na łącznik zostanie rozpisany po wakacjach.

dodano: 2018-02-13

czytaj całość

Nowy Sącz bez nielegalnych automatów do gier

W ratuszu odbyło się spotkanie zastępcy prezydenta Nowego Sącza Wojciecha Piecha z kierownikiem Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku i Postępowania Celnego Delegatury Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Nowym Sączu podkom. Jarosławem Maciejką. - Władze miasta bardzo pozytywnie oceniają współpracę ze Służbą Celno-Skarbową - podkreśla Wojciech Piech.

dodano: 2018-02-12

czytaj całość

Miliony na sądecką oświatę

Ponad osiemnaście milionów złotych trafi do nowosądeckich szkół i przedszkoli dzięki projektom, jakie realizuje miasto Nowy Sącz. Placówki oświatowe są wyposażane w nowoczesny sprzęt, a uczniowie mogą rozwijać swoje zdolności naukowe. Powstają też nowe miejsca dla przedszkolaków.

dodano: 2018-02-09

czytaj całość

Obradowali nad bezpieczeństwem - posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Dzisiaj (8 lutego) w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza odbyło się posiedzenie członków Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zgromadzonych na spotkaniu powitał dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Marek Nieć, po czym przedstawił Plan Pracy MZZK na 2018 rok.

dodano: 2018-02-08

czytaj całość

Prezydent zaprasza Seniorów na pączki

Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak zaprasza Seniorów na tradycyjnego pączka w tłusty czwartek (8 lutego). Słodkości będą czekały w "Centrum Sądeckiego Seniora", w dawnych pomieszczeniach Biura Wystaw Artystycznych przy ul. Jagiellońskiej 8.

dodano: 2018-02-06

czytaj całość