Niedziela, 19 sierpnia 2018 Imieniny obchodzą: Jan, Bolesław, Ludwik
Szukaj:

Komunikaty Biura Prasowego

Pierwsi Niepodlegli (V): Józef Giza

Prezentujemy kolejną z cyklu krótkometrażowych impresji filmowych, realizowanych w ramach projektu edukacyjno-badawczo-filmowego „Pierwsi Niepodlegli”, odbywającego się w miastach, które już pod koniec października 1918 r. zrzuciły jarzmo zaborcze. Tym razem historia generała z organizacji „Wolność” - Józefa Gizy.

dodano: 2018-08-17

czytaj całość

Pierwsi Niepodlegli (IV): Władysław Świebocki

Prezentujemy kolejną z cyklu krótkometrażowych impresji filmowych, realizowanych w ramach projektu edukacyjno-badawczo-filmowego „Pierwsi Niepodlegli”, odbywającego się w miastach, które już pod koniec października 1918 r. zrzuciły jarzmo zaborcze. Tym razem historia oficera artylerii Władysława Świebockiego.

dodano: 2018-08-16

czytaj całość

98. rocznica Bitwy Warszawskiej - Święto Wojska Polskiego w Nowym Sączu

Mszą świętą w Kościele Matki Bożej Niepokalanej z udziałem władz miasta i powiatu, parlamentarzystów, organizacji kombatanckich, delegacji Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, służb mundurowych, a także Związku Strzeleckiego "Strzelec" i przedstawicieli sądeckich szkół, rozpoczęły się nowosądeckie obchody 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej - Święta Wojska Polskiego.

dodano: 2018-08-15

czytaj całość

Przebudowa ulicy Długosza – informacja o kolejnych utrudnieniach

Od 20 sierpnia nastąpi wyłączenie z ruchu skrzyżowania ulic Długosza i Żeromskiego. Spowodowane jest to koniecznością wykonania prac drogowych związanych z trwającą przebudową ulicy Długosza. Skrzyżowanie będzie nieczynne przez tydzień.

dodano: 2018-08-14

czytaj całość

Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego

15 sierpnia w kościele Matki Bożej Niepokalanej oraz na Cmentarzu Komunalnym odbędą się uroczystości związane z 98. rocznicą Bitwy Warszawskiej - Świętem Wojska Polskiego. Na obchody zapraszają: Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak oraz Starosta Powiatu Nowosądeckiego Marek Pławiak.

dodano: 2018-08-14

czytaj całość

Wybierz „Najlepszego Kierowcę Nowosądeckiej Komunikacji Miejskiej 2018 roku”

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Nowym Sączu ma przyjemność poinformować, że od dnia 15 sierpnia 2018 r. rusza piąta edycja Konkursu na Najlepszego Kierowcę Komunikacji Miejskiej. Konkurs odbywa się pod patronatem prezydenta miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka.

dodano: 2018-08-13

czytaj całość

Powołania na stanowiska dyrektorów placówek oświatowych

Urząd Miasta Nowego Sącza przeprowadził konkursy na stanowiska dyrektorów trzynastu szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Dyrektorzy dziewięciu z nich pozostali na swoich stanowiskach, a dla czterech osób będzie to pierwsza dyrektorska kadencja.

dodano: 2018-08-10

czytaj całość

Bezpłatne szczepienia dla dzieci z Nowego Sącza

Mieszkańcy Nowego Sącza mają kolejną szansę, by zaszczepić swoje pociechy przeciwko pneumokokom. Szczepienia są częścią programu zdrowotnego Województwa Małopolskiego dotyczącego profilaktyki zakażeń pneumokokowych w regionie w 2018 roku. Sprawdź, gdzie możesz skorzystać z bezpłatnych szczepionek i ochroń swoje dziecko przed groźnymi bakteriami.

dodano: 2018-08-09

czytaj całość

Diagnoza atrakcyjności inwestycyjnej Nowego Sącza

Czy średnie miasta, takie jak Nowy Sącz, mogą stać się centrami nowoczesnych usług dla biznesu? Na to pytanie odpowie badanie zlecone przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Wkrótce ruszą również inne udogodnienia w ramach Pakietu dla średnich miast.

dodano: 2018-08-09

czytaj całość

Wizja lokalna z udziałem przedstawicieli Wojsk Obrony Terytorialnej

Zastępca prezydenta miasta Nowego Sącza Wojciech Piech uczestniczył dziś (8 sierpnia) w wizji lokalnej związanej z planowaną dyslokacją Wojsk Obrony Terytorialnej.

dodano: 2018-08-08

czytaj całość