Wnioskodawca: Prezydent Miasta/WGM Data złożenia projektu: 2011-06-22 Data wydania decyzji: 2011-06-28 Status projektu: Projekt podjęty Komisje opiniujące: - Komisja Finansów Publicznych - Komisja Infrastruktury i Środowiska |
---|
Projekt - druk nr 123
Uchwała Nr ... ... ... Rady Miasta Nowego Sącza z dnia ... ... ...
w sprawie: ustanowienia służebności gruntowej.
Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 9 lit. a ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tekst jednolity: Dz. U. z 2001 roku Nr 142, poz. 1591 z późniejszymi zmianami) oraz art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r., o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity: Dz. U. z 2010 roku Nr 102, poz. 651 z późniejszymi zmianami), na wniosek Prezydenta Miasta Nowego Sącza, Rada Miasta Nowego Sącza postanawia:
§ 1. Wyrazić zgodę na ustanowienie - za jednorazowym wynagrodzeniem - służebności przejazdu i przechodu przez nieruchomość gruntową będącą przedmiotem prawa własności Miasta Nowy Sącz, obejmującą działkę gruntu o numerze ewidencyjnym 366/4 o powierzchni 0,0482 ha położoną w obrębie 116, objętą Księgą Wieczystą Nr NS1S/00097329/1, położoną w Nowym Sączu przy ul. Domeyki, na rzecz każdoczesnych właścicieli nieruchomości gruntowej stanowiącej działkę gruntu o numerze ewidencyjnym 385/4 w obrębie 116, objętej Księgą Wieczystą Nr NS1S/00095500/0, położonej przy tejże ulicy, szlakiem oznaczonym kolorem czerwonym, punktami A-B-C-D.
§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Miasta Nowego Sącza.
§ 3. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Przewodniczący Rady Miasta (-) Jerzy Wituszyński
UZASADNIENIE
Z wnioskiem o ustanowienie służebności gruntowej przejazdu i przechodu przez działkę gruntu o numerze ewidencyjnym 366/4 w obrębie 116 o powierzchni 0,0482 ha, stanowiącą przedmiot prawa własności Miasta Nowy Sącz, położoną w Nowym Sączu przy ul. Domeyki, wystąpił współwłaściciel w udziale 1/4 części nieruchomości stanowiącej działkę gruntu o numerze ewidencyjnym 385/4 w obrębie 116. Przedmiotowy teren nie jest objęty planem miejscowym. W związku z powyższym, w chwili obecnej zgodnie ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Nowego Sącza, zatwierdzonym Uchwałą Nr XXX/385/2008 Rady Miasta Nowego Sącza z dnia 9 września 2008 roku w sprawie Zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Nowego Sącza działka gruntu o numerze ewidencyjnym 366/4 w obrębie 116, położona jest w terenie oznaczonym na rysunku studium, stanowiącym załącznik do uchwały symbolem U/M – tereny zabudowy usługowej i mieszkaniowej położone wzdłuż głównych dróg oraz na styku terenów o kolidującej ze sobą funkcji. W związku z powyższym, koniecznym jest ustanowienie służebności gruntowej przez działkę gruntu o numerze ewidencyjnym 366/4 w obrębie 116, szlakiem oznaczonym na kopii mapy ewidencyjnej kolorem czerwonym punktami A-B-C-D. W wyniku ustanowienia przedmiotowej służebności zapewniony zostanie dostęp dla działki gruntu o numerze ewidencyjnym 385/4 w obrębie 116 do drogi publicznej – ul. Domeyki w Nowym Sączu. Wysokość jednorazowego wynagrodzenia dla Miasta Nowy Sącz za ustanowienie służebności gruntowej zostanie ustalona na podstawie operatu szacunkowego, sporządzonego przez rzeczoznawcę majątkowego.
|
UWAGI: |
![]() |