Wnioskodawca: Prezydent Miasta/WGM Data złożenia projektu: 2012-05-18 Data wydania decyzji: 2012-05-29 Status projektu: Projekt podjęty Komisje opiniujące: - Komisja Finansów Publicznych - Komisja Infrastruktury i Środowiska |
---|
Projekt - druk nr 287
Uchwała Nr ... ... ... Rady Miasta Nowego Sącza z dnia ... ... ...
w sprawie: ustanowienia służebności gruntowej.
Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 9 lit. a ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tekst jednolity: Dz. U. z 2001 roku Nr 142, poz. 1591 z późniejszymi zmianami) oraz art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r., o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity: Dz. U. z 2010 roku Nr 102, poz. 651 z późniejszymi zmianami), na wniosek Prezydenta Miasta Nowego Sącza, Rada Miasta Nowego Sącza postanawia:
§ 1. Wyrazić zgodę na ustanowienie - za wynagrodzeniem – służebności przejazdu i przechodu przez nieruchomości gruntowe będące przedmiotem prawa własności Miasta Nowy Sącz:
położone w Nowym Sączu przy ul. Gucwy, na rzecz każdoczesnych właścicieli nieruchomości gruntowej stanowiącej działkę gruntu o numerze ewidencyjnym 1/3 o powierzchni 1,0015 ha i 2/6 o powierzchni 0,8351 ha obydwie w obrębie 66, objęte Księgą Wieczystą Nr NS1S/00103475/5, położone przy tejże ulicy, szlakiem oznaczonym kolorem czerwonym punktami A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-R-S.
§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Miasta Nowego Sącza.
§ 3. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia. Przewodniczący Rady Miasta (-) Jerzy Wituszyński UZASADNIENIE
Ustanowienie przedmiotowej służebności zapewni prawny dostęp do drogi publicznej ulicy Gucwy w Nowym Sączu dla nieruchomości stanowiącej działki gruntu o numerach ewidencyjnych 1/3 i 2/6 w obrębie 66, stanowiące własność Miasta Nowy Sącz. Działki gruntu o numerach ewidencyjnych 1/3 i 2/6 w obrębie 66 zostaną przeznaczone do sprzedaży w trybie przetargu, a co za tym idzie zapewnienie dostępu do drogi publicznej ulicy Gucwy w Nowym Sączu podniesie wartość opisywanych nieruchomości. Przedmiotowy teren nie jest objęty planem miejscowym. W związku z powyższym, w chwili obecnej zgodnie ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Nowego Sącza, zatwierdzonym Uchwałą Nr XXX/385/2008 Rady Miasta Nowego Sącza z dnia 9 września 2008 roku w sprawie Zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Nowego Sącza zmienionym Uchwałą Nr XIV/133/2011 Rady Miasta Nowego Sącza z dnia 6 września 2011 roku w sprawie uchwalenia zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Nowego Sącza, działki gruntu o numerach ewidencyjnych 19/8 i 19/7 w obrębie 66, położona są w terenie oznaczonym na rysunku studium, stanowiącym załącznik do uchwały symbolem 1.MW - tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej zorganizowanej - osiedla mieszkaniowe z ośrodkami usług towarzyszących mieszkalnictwu - wskazane do estetyzacji, zakaz realizacji nowej zabudowy. W związku z powyższym, koniecznym jest ustanowienie służebności gruntowej przez działkę gruntu o numerze ewidencyjnym 19/7 i 19/8 w obrębie 66, na rzecz każdoczesnych właścicieli działek gruntu o numerach ewidencyjnych 1/3 i 2/6 w obrębie 66, szlakiem oznaczonym kolorem czerwonym punktami A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-R-S. Wysokość jednorazowego wynagrodzenia dla Miasta Nowy Sącz za ustanowienie służebności gruntowej zostanie ustalona na podstawie operatu szacunkowego, sporządzonego przez rzeczoznawcę majątkowego. |
UWAGI: |
![]() |