Sobota, 23 października 2021 r.    Imieniny obchodzą: Seweryn, Marlena


Kategoria: Media o nas

eska.pl: Konkrety nowosądeckie. Rusza realna pomoc dla mieszkańców i przedsiębiorców

Nowosądecki Ratusz

Specjalny pakiet pomocowy dla mieszkańców miasta proponuje prezydent Nowego Sącza. Już niebawem w życie mają wejść tak zwane „Konkrety Nowosądeckie”. To propozycja sześciu programów pomocy zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla mieszkańców.

Przede wszystkim chodzi o szereg udogodnień na czas epidemii koronawirusa dla mieszkańców Nowego Sącza. Jednym z nich jest zapewnienie tysiąca darmowych przejazdów taksówkami dla osób powyżej 60 roku życia.

- Chcemy, żeby ta grupa osób była pod szczególną opieką Urzędu Miasta. Wiele takich osób musi na przykład pojechać na umówioną wizytę do lekarza – wyjaśnia prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Miasto uruchomi specjalny numer telefonu pod którym osoby będą mogły zgłaszać zapotrzebowanie na takie przejazdy.

- Takie kursy będzie można zamówić dzień wcześniej i warunkiem skorzystania są uzasadnione sytuacje – dodaje Ludomir Handzel.

Dodatkowo „Konkrety nowosądeckie” obejmować mają odroczenie płatności podatków lokalnych oraz obniżenie czynszów do symbolicznej złotówki dla przedsiębiorców, którzy lokale wynajmują od miasta i dotknięci są skutkami epidemii.  Prezydent myśli też o zabezpieczeniu mieszkańców miasta.

- Chciałbym żeby jeszcze w tym tygodniu pojawiły się maseczki, które trafia do mieszkańców miasta – mówi Ludomir Handzel.

Miasto sfinansuje też posiłki dla pracowników nowosądeckiego szpitala, a w internecie pojawią się darmowe korepetycje dla ósmoklasistów i maturzystów.

- Będą to specjalnie przygotowane wykłady dla uczniów, którym zbliżają się egzaminy – zaznaczył prezydent Nowego Sącza.

Autor: Michał Rejduch
Źródło: eska.pl
Dodano: 2020-03-24 11:54:04