BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Media o nas

sadeczanin.info: Nowy Sącz: Nareszcie! Lasek Falkowski zmieni się nie do poznania

Lasek Falkowski w Nowym Sączu jeszcze kilka lat temu był ulubionym terenem rekreacyjnym mieszkańców, gdzie wypoczywali. Teraz jest totalnie zdewastowany. Jesienią ubiegłego roku jeden z naszych czytelników, spacerując w lasku poważnie się zranił, bo nadepnął na pręty wystające z ziemi. 

Lasek Falkowski

Lasek Falkowski degradował się na oczach sądeczan już od dłuższego czasu, ale pasjonatów, którzy nadal lubią pospacerować po tym terenie, nie brakuje.

Urząd Miasta pozyskał 60 tys. euro na rewitalizację tego terenu. Zmieni się on nie do poznania. Wniosek o dofinansowanie Nowy Sącz, wspólnie z partnerem słowackim złożył w ubiegłym roku

Znajdująca się w lasku ścieżka przyrodnicza zostanie odnowiona. Będzie dostępna również dla turystów odwiedzających Sądecki Park Etnograficzny. Projekt będzie realizowany ze słowackim partnerem  - samorządem miejscowości Vyšné Ružbachy.

Lasek Falkowski

Teraz Lasek Falkowski leży odłogiem. Po elementach małej architektury zostało tylko wspomnienie. Co widzi mieszkaniec, który się tam znajdzie? Połamane drewniane kładki i przejścia i zniszczone ławki.

Jeden z naszych czytelników, który jesienią ubiegłego roku nadepnął nogą na wystające z ziemi metalowe pręty będące elementem jakiegoś mocowania. Skutek? Zraniona noga. Zagrożenie zostało usunięte.

Lasek Falkowski

W ramach rewitalizacji ścieżki przyrodniczej zostanie odtworzona zniszczona mała architektura. Zamontowane zostaną także nowe elementy do wypoczynku, zabawy oraz ćwiczeń na wolnym powietrzu.

Inwestycja ma być zrealizowana w tym roku.

 

Autor: Iga Michalec
Źródło: Sądeczanin, sadeczanin.info
Dodano: 2020-01-29 09:08:15