Urząd Miasta Nowego Sącza

Kontakt: Rynek 1, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 443 53 08, +48 18 44 86 500

Środa, 01 października 2025 r.    Imieniny obchodzą: Danuta, Remigiusz, Teresa

Kategoria: Wydarzenia

Kończy się XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka spotkała się w Filii Sądeckiej Biblioteki Publicznej w Nowym Sączu na Osiedlu Gorzków - Wojska Polskiego z dziećmi oraz bajkową postacią – Elmerem, który jest sympatycznym słoniem w kratkę, bohaterem książek Davida McKee. W ten sposób zakończył się w Nowym Sączu cykl spotkań dla dzieci w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.  
 

Po wysłuchaniu opowieści o słoniu Elmerze, przedszkolaki zadawały pytania zastępcy prezydenta Magdalenie Majce. Pytały między innymi o to, czy wiceprezydent miała maskotkę, do której lubiła się przytulać oraz czy kiedy była dzieckiem lubiła czytać książki.
 


 

- Oczywiście tak. Czytała mi książki między innymi babcia, która powtarzała taki wierszyk, który przekazałam też moim dzieciom: „kto nie czyta ten głupi i kwita”. 

Wiceprezydent zachęcała dzieci do czytania książek oraz, jeśli jeszcze czytać nie potrafią, do proszenia o to dorosłych. 
 

Przedszkolaki dostały też zadanie:
 

- Bardzo was proszę o to, żebyście kiedy przyjdziecie dziś do domu, mocno przytulili te osoby, które wam czytają.

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek to akcja, którą organizuje Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ma ona promować czytelnictwo i biblioteki.
 

Akcja ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W tym roku Ogólnopolski Tydzień Bibliotek przebiegał pod hasłem #biblioteka. 
 

W Nowym Sączu w czasie Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbyło się wiele spotkań dla dzieci i młodzieży, w których wzięło udział około 400. osób. Jeszcze 16 maja w ramach tej akcji Sądecka Bibliotek Publiczna zaprasza na spotkanie pod tytułem „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej”, w którym weźmie udział Michał Rusinek. Spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki przy ul.Franciszkańska 11 o godzinie. 18.00. 
  

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-05-15 10:23:31

Warto zobaczyć:

Centrum Informacji Turystycznej Budżet obywatelski Nowego Sącza dotacje-ochrona-srodowiska Zwiazek Powiatów Polskich Programy realizowane ze środków z budżetu państwa e-PUAP Nowosądeckie Forum Seniorów Nowosądecka Karta Rodziny Interwencja w sprawach nieporządku na terenach miejskich Stowarzyszenie Sądecki Obszar Funkcjonalny Punkt konsultacyjno-informacyjny programu Czyste Powietrze Realizujemy zadanie finansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Młodzieżowa Rada Miasta Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Copyright © 2002-2025 Urząd Miasta Nowego Sącza WCAG 2.0 (Level AAA) W3C

Polityka Prywatności i Cookies