Piątek, 16 listopada 2018 Imieniny obchodzą: Gertruda, Edmind, Małgorzata
Szukaj:

Wydarzenia

Festiwal Filmowy Nowe Kino – Nowy Sącz rusza 16 listopada

Już po raz trzeci odbędzie się Festiwal Filmowy Nowe Kino-Nowy Sącz, organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury. Ma on charakter ogólnopolski i jest konkursowym przeglądem krótkometrażowej filmowej twórczości fabularnej. Nad festiwalempatronat honorowy sprawuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński i Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak.

dodano: 2018-11-13

czytaj całość

„Mojemu Miastu” – książka Anny Totoń

W Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu odbędzie się promocja książki pod tytułem „Mojemu Miastu”, której autorką jest sądecka przewodniczka, miłośniczka historii Nowego Sącza i Sądecczyzny Anna Totoń. Spotkanie odbędzie się 20 listopada o godzinie 17:00 w Gmachu Głównym Muzeum przy ulicy Jagiellońskiej 56.

dodano: 2018-11-16

czytaj całość

60. lat Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej

To święto dla 11. tysięcy członków Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym i Starym Sączu. Z tej okazji w nowo wyremontowanym budynku należącym do spółdzielni, przy ulicy Kołłątaja 13, odbyło się spotkanie, podczas którego przybliżono historię oraz przedstawioną jej obecną sytuację. Była to też okazja do wręczenia nagród, wyróżnień i odznaczeń.

dodano: 2018-11-16

czytaj całość

Działania artystyczne „Pod Skrzydłami Anioła” - konkurs Pałacu Młodzieży

Plastycy, literaci, śpiewacy – do dzieła! Pałac Młodzieży w Nowym Sączu zachęca dzieci i młodzież do wzięcia udziału w XII Wojewódzkim Przeglądzie Działań Artystycznych „Pod Skrzydłami Anioła”.

dodano: 2018-11-15

czytaj całość

Sandecja dołącza do Movember

Zawodnicy, członkowie sztabu szkoleniowego i pracownicy Miejskiego Klubu Sportowego Sandecja dołączają do międzynarodowej akcji Movember. Ma ona na celu poszerzenie świadomości wśród mężczyzn na temat profilaktyki badań w kierunku raka jąder i prostaty.

dodano: 2018-11-14

czytaj całość

Archiwalia Sandecji przekazane do Muzeum Okręgowego

Miejski Klub Sportowy Sandecja przekazał Muzeum Okręgowemu w Nowym Sączu archiwalne zbiory, zebrane w ramach akcji "Ocalić od zapomnienia - Stwórzmy RAZEM Muzeum Sandecji". Są to materiały odnalezione w archiwach klubu oraz podarowane przez kibiców.

dodano: 2018-11-14

czytaj całość

Patriotyczne strzelanie w Narodowe Święto Niepodległości

Dziesięć strzałów na stulecie Niepodległości, z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, na sądeckiej strzelnicy sportowej w dnu 11.11.2018 r. zorganizowano zawody strzeleckie upamiętniające to wyjątkowe wydarzenie. Na strzelnicę przybyła młodzież, dorośli i sympatycy strzelectwa z Barcic, Gorlic, Limanowej, Łącka, Starego i Nowego Sącza.

dodano: 2018-11-13

czytaj całość

Zamknięcie drogi w Kamionce Małej

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu informuje, że w dniach 14 i 15 listopada 2018 r,. w związku z zamknięciem drogi od przystanku Kamionka Mała Popardowa, do przystanku Kamionka Wielka I, w godz. od 8.00 do 17.00, linie nr 26, 37 zostają skrócone do przystanku Kamionka Mała Popardowa.

dodano: 2018-11-13

czytaj całość

Bezpłatne badania poziomu cukru we krwi

Koło Przyjaciół Dzieci Chorych na Cukrzycę działające przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Nowym Sączu, z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, zaprasza mieszkańców miasta Nowego Sącza i okolic na akcję bezpłatnego badania poziomu cukru we krwi.

dodano: 2018-11-13

czytaj całość

Obchody Narodowego Święta Niepodległości Polski w Karpackim Oddziale Straży Granicznej

W siedzibie Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystości, podczas której wręczono akty mianowania na wyższe stopnie oficerskie oraz medale i wyróżnienia funkcjonariuszom KOSG, uczestniczył zastępca prezydenta miasta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż.

dodano: 2018-11-13

czytaj całość