Niedziela, 22 lipca 2018 Imieniny obchodzą: Maria, Magdalena, Bolesława
Szukaj:

Wydarzenia

Zabawy i rzemiosło średniowieczne, rycerskie walki i igraszki z katem... Rozpoczął się Jarmark świętej Małgorzaty

Zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech otworzył tegoroczny Jarmark świętej Małgorzaty, który odbywa się już po raz 10. Tradycyjnie organizuje go Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu przy wsparciu Urzędu Miasta. Jarmark potrwa dwa dni: 21 i 22 lipca, a w jego programie znajduje się wiele atrakcji.

dodano: 2018-07-21

czytaj całość

Harcerki z "Róży Wiatrów" z wizytą w ratuszu

Harcerki z 16 Miejskiej Drużyny "Róża Wiatrów" im. Anny Zakrzewskiej pseudonim Hanka Biała Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej z Mielca, przybyły na wędrówkę do Nowego Sącza. Oprócz zwiedzania miasta, miały okazję spotkać się w sali ratuszowej z zastępcą prezydenta Nowego Sącza Jerzym Gwiżdżem.

dodano: 2018-07-20

czytaj całość

Życzenia miłości i szczęścia rodzinnego. 65 lat małżeństwa Anieli i Franciszka Gwiżdżów

Świadkiem pięknej i wzruszającej uroczystości był wiceprezydent Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż. Rocznicę 65-lecia pożycia małżeńskiego, zwaną zwyczajowo żelaznymi godami, obchodzili bowiem jego rodzice, Aniela i Franciszek Gwiżdżowie.

dodano: 2018-07-19

czytaj całość

Widowisko sportowe przed grą Sandecji w I lidze. Znamy skład drużyny!

We wtorkowy wieczór hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wypełniła się kibicami Sandecji, którzy wzięli udział w prezentacji zawodników i sztabu szkoleniowego przed rundą jesienną w Fortuna I Lidze. Na widowni zasiadł zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech, radni miejscy oraz sympatycy klubu od lat kilku do kilkudziesięciu.

dodano: 2018-07-18

czytaj całość

Na sądeckim rynku stanęły kolorowe wiatraki. To znak, że w mieście zagości folklor

22 lipca rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór. Udział w tegorocznej edycjiwezmą zespoły z: Ukrainy, Estonii, Bułgarii, Gruzji, Czech, Tajlandii i Słowacji, a towarzyszyć im będą polskie dziecięce zespoły regionalne, reprezentujące folklor: lachowski, spiski, podhalański, krakowski, pogórzański, żywiecki.

dodano: 2018-07-17

czytaj całość

Eksperci z całej Polski w Radzie Naukowej Sądeckich Wodociągów

Przedstawiciele AGH, Politechniki Warszawskiej, Krakowskiej i Śląskiej w Gliwicach, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu weszli w skład Rady Naukowej Działu Badań i Rozwoju Spółki Sądeckie Wodociągi. Posiedzenie inauguracyjne odbyło się w siedzibie firmy w Nowym Sączu.

dodano: 2018-07-16

czytaj całość

Kto zagra w Sandecji?

Kibice i sympatycy MKS Sandecja będą mieć okazję poznania składu drużyny i sztabu szkoleniowego przed rundą jesienną sezonu 2018/2019. Prezentacja odbędzie się we wtorek 17 lipca o godzinie 19:10 w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Nadbrzeżnej 34.

dodano: 2018-07-13

czytaj całość

"Sztuka jest potrzebna niezależnie od wieku" – mówią seniorzy, uczestnicy warsztatów malarskich

Pod kierunkiem artysty plastyka Krzysztofa Kulisia, prowadzone są zajęcia z malarstwa w Centrum Sądeckiego Seniora. To kolejne warsztaty, cieszące się dużym zainteresowaniem seniorów.

dodano: 2018-07-13

czytaj całość

Integracja i radość. Piknik rodzinny Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Jesteśmy”

Wiceprezydent Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż wziął udział w corocznym pikniku rodzinnym, organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Nowym Sączu „Jesteśmy”. Była okazja do rozmów z podopiecznymi ośrodka i wspólnej zabawy na świeżym powietrzu.

dodano: 2018-07-12

czytaj całość

Stowarzyszenie "Pod Kasztanem" w nowosądeckiej bibliotece

W Sądeckiej Bibliotece Publicznej im. Józefa Szujskiego będzie świętować jubileusz 30-lecia działalności Krynickie Stowarzyszenie Twórców Galeria "Pod Kasztanem". Z tej okazji w piątek 13 lipca odbędzie się wernisaż pod tytułem "Światłem i kolorem".

dodano: 2018-07-10

czytaj całość