Kategoria: Wydarzenia
Muzeum Okręgowe oraz nowosądecki oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego zapraszają na prelekcję oraz projekcję filmu o sądeckim kurierze Romanie Stramce. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 19 marca, o godz. 17.00 w Gmachu Głównym Muzeum Okręgowego, przy ul. Jagiellońskiej 56.
Prelekcję pt. „Sądeccy kurierzy” przedstawi Leszek Zakrzewski, prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział w Nowym Sączu. Zostanie również wyświetlony film poświęcony kurierowi beskidzkiemu i żołnierzowi Armii Krajowej Romanowi Stramce.
Wydarzenie organizowane jest w ramach „Spotkań Muzealnych” - cyklu, w ramach którego Muzeum organizuje różnego rodzaju wystąpienia na tematy związane z historią, kolekcjonerstwem, konserwacją, archeologią. Prelegentami są zawodowcy i pasjonaci, a spotkania obywają się w każdy trzeci wtorek miesiąca (za wyjątkiem lipca i sierpnia).
Wstęp na spotkanie jest odpłatny (koszt 1 zł).
Autor: Biuro Prasowe UM, fot. Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu
Dodano: 2019-03-15 09:19:37