Niedziela, 19 maja 2019 Imieniny obchodzą: Piotr, Mikołaj, Lew
Szukaj:

Kategoria: Wydarzenia

„Decydujesz, pomagamy” – pieniądze trafiły do organizacji realizujących ciekawe inicjatywy

W sklepie Tesco w Centrum Handlowym Gołąbkowice odbyło się podsumowanie akcji „Decydujesz, pomagamy”. Sieć Tesco po raz kolejny zorganizowała wśród swoich klientów głosowanie na najciekawsze projekty sądeckich organizacji i ufundowała dla nich czeki pieniężne na realizację ich zadań. Patronat nad tym wydarzeniem sprawował Prezydent Miasta Nowego Sącza.
 


 

Program „Decydujesz, pomagamy” ma na celu udzielanie wsparcia lokalnym organizacjom i społecznikom, którzy chcą zmieniać na lepsze swoje najbliższe otoczenie. Program swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę, a o tym, która organizacja otrzyma grant, decydują sami mieszkańcy poszczególnych regionów w otwartym głosowaniu, które odbywało się na przełomie maja i czerwca ubiegłego roku w sklepach sieci Tesco.
 

I miejsce z ilością głosów 11 565 zdobył projekt „Ocalić od zapomnienia”, który realizuje Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ze Stróż. Fundacja otrzymała 5000 zł

II miejsce z ilością głosów 3533 zdobył Klub Biegowy Kamionka, który od Tesco otrzymał czek na 3000 zł
 

III miejsce z ilością 2095 zdobyło Stowarzyszenie Amatorów Fotografii oraz otrzymało 1000 zł
 


 

- Dziękuję organizatorom za piękny gest i gratuluję wszystkim organizacjom, które dzięki tym pieniądzom będą mogły realizować swoje cele statutowe – mówił podczas wręczania czeków Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel. - To, co dla mnie jest najważniejsze, to właśnie to, że mieszkańcy Nowego Sącza oraz Sądecczyzny mogli sami zadecydować, gdzie te środki trafią i wskazać te pomysły organizacji, które powinny być docenione. 
 


 

- Serdecznie dziękuję, bo dzięki tym pieniądzom możemy rozwinąć wolontariat, o którym już od dawna marzymy – mówiła dyrektor zarządzająca w Fundacji  Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ze Stróż Monika Janur. - Ta nagroda jest dla nas bardzo dużym docenieniem naszej działalności. Projektem „Ocalić od zapomnienia” chcemy przede wszystkim połączyć ludzi, którzy są dotknięci ciężkimi chorobami, którzy niejednokrotnie mierzą się z cierpieniem i trudną codziennością z młodymi osobami, którzy podczas spotkań będą uczyć się pokory, empatii dla człowieka chorego. Połączenie tych dwóch światów ma posłużyć temu, żeby młodzi ludzie byli światełkiem dla chorych w trudnych chwilach, a oni będą czerpać radość z młodości.
 

W imieniu Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ze Stróż czek odebrali dyrektor zarządzająca w Fundacji  Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ze Stróż Monika Janur i kierownik Zakładu Aktywności Zawodowej w Stróżach Piotr Wojtas, w imieniu Klubu Biegowego Kamionka Piotr Morański, a Stowarzyszenie Amatorów Fotografii reprezentowała Katarzyna Gierat-Wójtowicz.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

 

Autor: Biuro Prasowe UM Dodano: 2019-03-14 10:28:31