Niedziela, 19 maja 2019 Imieniny obchodzą: Piotr, Mikołaj, Lew
Szukaj:

Kategoria: Wydarzenia

Nagrody dla zwycięzców Nowosądeckiej Ligi Debatanckiej


Wiceprezydent Miasta Nowego Sącza Magdalena Majka wręczyła nagrody zwycięzcom ubiegłorocznej Nowosądeckiej Ligi Debatanckiej - uczniom Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Władysława Grabskiego w Nowym Sączu.  

Magdalena Majka, wręczając puchar, pogratulowała młodym ludziom sukcesu:- To, co osiągnęliście, to wyraz pasji. Słuchając debat w sądeckim ratuszu byłam pod wielkim wrażeniem waszego zachowania i dobrych manier, czego wymagają zasady prowadzenia debaty oskfordzkiej, a także tego, że potrafiliście ze sobą dyskutować i przedstawiać merytoryczne argumenty - podkreśliła wiceprezydent. 

- Młodzi ludzie musieli stać po dwóch przeciwnych stronach, jedni byli za, drudzy byli przeciw, nie zgadzali się ze sobą, ale zrobili to w sposób fantastyczny. Nie mogłam oprzeć  się wrażeniu, że nam, dorosłym, którzy uczestniczymy w różnego rodzaju debatach, czy to w Radzie Miasta, Powiatu czy w innych miejscach, nie często się to udaje. Nie udaje się nam dyskutować w taki sposób, w jaki zrobili to ci młodzi ludzie. Bardzo serdecznie wam gratuluję - dodała wiceprezydent Magdalena Majka. 

Nagrody trafiły w ręce Natalii Wojnarskiej, Oliwii Homoncik, Arkadiusza Lorka, Moniki Poręby oraz Krystiana Wilka z Zespołu Szkół Ekonomicznych.  

Więcej o debatach oksfordzkich, które odbywały się w Sali Reprezentacyjnej sądeckiego ratusza pod patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla można przeczytać poniżej: 

Zespół Szkół Samochodowych oraz Zespół Szkół Ekonomicznych zwycięzcami debat oksfordzkich w sądeckim ratuszu

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Biuro Prasowe UM/AM Dodano: 2019-03-14 08:00:52