Sobota, 20 kwietnia 2019 Imieniny obchodzą: Agnieszka, Czesław, Szymon
Szukaj:

Kategoria: Wydarzenia

Grażyna Kulig "Dla Niepodległej"

To jedna z najpopularniejszych  i najbarwniejszych nowosądeckich postaci – Grażyna Kulig. Wernisaż wystawy jej malarstwa i rzeźby pod tytułem „Dla Niepodległej”, odbędzie się w piątek 7 grudnia o godzinie 17:00 w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu przy ulicy Szwedzkiej 2.

Grażyna Kulig jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, kierunku edukacja artystyczna  w zakresie sztuk plastycznych. Maluje od najmłodszych lat, a inspiracją jej twórczości jest pejzaż, martwa natura, kwiaty oraz portret. Artystycznie wypowiada się w różnych technikach, takich jak: olej, akryl, akwarela, pastel, kolaż, również tkanina artystyczna i rzeźba w gipsie.
 

W latach 2002 – 2008 pełniła funkcję prezesa i wiceprezesa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Udziela się w pracy społecznej, bierze udział w wystawach zbiorowych i tematycznych. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych na terenie całego kraju. Jej obrazy znajdują się w muzeach, kościołach i zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą. Wiele razy nagradzana i wyróżniana, między innymi otrzymała Medal 700 – lecia Miasta Nowego Sącza, Tarczę Herbową Miasta Nowego Sącza, odznakę Zasłużony Działacz Kultury czy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
 

W 2018 roku została wydana książka pod tytułem „Marzenia nie liczą lat”, w której autorka Jadwiga Marzec opisała życie artystki.
 

Wystawę prac Grażyny Kulig w Centrum Informacji Turystycznej będzie można oglądać do 31 grudnia 2018 roku.

 

Autor: Biuro Prasowe UM /MZ/ Dodano: 2018-12-05 08:42:08