Wtorek, 23 kwietnia 2019 Imieniny obchodzą: Wojciech, Jerzy, Adalbert
Szukaj:

Kategoria: Wydarzenia

100 kilogramów parafiny na 100-lecie niepodległości

Młodzież z Zespołu Szkół nr 5 Specjalnych oraz działające przy niej Stowarzyszenie Virtus, realizują projekt pod hasłem „Terapia, Edukacja, Wychowanie przez Pracę”. W ramach zajęć, chcąc uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości Polski, podopieczni szkoły przygotowali białe i czerwone świece ze 100 kilogramów parafiny.
 


 

W zajęciach rehabilitacji zawodowej i społecznej, w oddziałach szkolnych przysposabiających do pracy, uczestniczy 70-osobowa grupa młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w stopniu umiarkowanym i znacznym.
 

Włączając się w tegoroczne obchody 100-lecia niepodległości, młodzież stosując różne formy do odlewów, wykonała ze 100 kilogramów parafiny, świece dla społeczności lokalnej, przedsiębiorców oraz nowosądeckich instytucji, które działają na rzecz osób niepełnosprawnych.
 

Ponadto powstaje także prezentacja multimedialna, która zaprezentuje wszystkim efekty prowadzonego projektu – terapii, edukacji, wychowania przez pracę  i kształcenia zawodowego osób niepełnosprawnych z Nowego Sącza. Ma także zachęcić przedsiębiorców do zatrudniania osób niepełnosprawnych.
 

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 5 Specjalnych planuje w przyszłości uruchomienie specjalistycznej pracowni do produkcji świec oraz rękodzieła artystycznego.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

       
       
       
       
       

 

Autor: Biuro Prasowe UM /MZ/, fot. Zespół Szkół nr 5 Specjalnych Dodano: 2018-11-08 12:27:14