Piątek, 22 lutego 2019 Imieniny obchodzą: Marta, Małgorzata, Nikifor
Szukaj:

Kategoria: Wydarzenia

Czego poszukuje amatorka? Wernisaż w TPSP w Nowym Sączu

Jadwiga Marzec dała się poznać jako autorka książek, teraz zaprezentuje inne swoje talenty. Wernisaż wystawy jej malarstwa i fotografii pod tytułem „Poszukiwania amatorki”, odbędzie się 11 października o godzinie 17:30 w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych przy ulicy Jagiellońskiej 50.
 


 

Jadwiga Marzec pochodzi z Makowa Podhalańskiego, ale z Sądecczyzną jest związana od ponad 40 lat. Z wykształcenia magister pedagogiki, zawodowo związana była z Ochotniczymi Hufcami Pracy, przez 15. lat pełniła funkcję komendanta nowosądeckiego hufca OHP. Autorka licznych programów profilaktycznych i edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.
 

Na rynku wydawniczym ukazały się ostatnio dwie, gorąco przyjęte przez czytelników, książki: „Niezwykły tydzień Frani” oraz „Marzenia nie liczą lat. Historia prawdziwa sądeckiej malarki Grażyny Kulig”. Ale spod jej pióra wychodzą także wiersze, fraszki oraz bajki i opowiadania dla dzieci.
 

W 2001 roku zdobyła I nagrodę w konkursie dziennikarskim ogłoszonym przez Międzynarodowy Magazyn "Obyczaje". Jej utwory były drukowane w "Almanachu współczesnej fraszki polskiej" i "Almanachu współczesnej bajki polskiej".
 

Jest członkiem Sądeckiego Klubu Literackiego i Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu.
 

W najbliższy czwartek 11 października będzie można poznać inne talenty i zainteresowania Jadwigi Marzec, a są to: malarstwo i fotografia.
 


 

Autor: Biuro Prasowe Dodano: 2018-10-10 09:36:18