Niedziela, 17 lutego 2019 Imieniny obchodzą: Aleksy, Zbigniew, Łukasz
Szukaj:

Kategoria: Wydarzenia

Stowarzyszenie "Pod Kasztanem" w nowosądeckiej bibliotece

W Sądeckiej Bibliotece Publicznej im. Józefa Szujskiego będzie świętować jubileusz 30-lecia działalności Krynickie Stowarzyszenie Twórców Galeria "Pod Kasztanem". Z tej okazji w piątek 13 lipca odbędzie się wernisaż pod tytułem "Światłem i kolorem".
 

Krynickie Stowarzyszenie Twórców Galeria "Pod Kasztanem" powstało w 2009 roku na podwalinach Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, który w Krynicy-Zdroju istniał od 1988 roku. Stowarzyszenie przejęło historię oraz wszystkie osiągnięcia funkcjonującego wcześniej oddziału TPSP.
 

Krynickie stowarzyszenie skupia malarzy, rzeźbiarzy, poetów z miasta i gminy Krynica-Zdrój. Promuje środowisko twórcze poprzez organizowanie wystaw malar¬stwa i rzeźby, spotkania literac¬kie, drukowanie katalogów i tomików poetyckich. Kryniccy artyści z powodzeniem biorą udział w konkursach sztuki, zdobywając nagrody i wyróżnienia.
 

Za całokształt pracy na rzecz kultury stowarzyszenie otrzymało wiele nagród i wyróżnień, między innymi przyznane przez Starostwo Powiatu Nowosądeckiego srebrne i złote "Jabłko Sądeckie", medal Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Zasłużony dla Kultury Polskiej" czy nagrodę krynickiego burmistrza i Rady Miejskiej "Złoty Herb Krynicy".
 

Wernisaż jubileuszowej wystawy "Światłem i kolorem" odbędzie się w zabytkowych piwnicach Sądeckiej Biblioteki Publicznej przy ul. Franciszkańskiej 3 w piątek 13 lipca o godzinie 17:00.


 

Autor: Biuro Prasowe UM /MZ/ Dodano: 2018-07-10 11:27:32