Wtorek, 23 kwietnia 2019 Imieniny obchodzą: Wojciech, Jerzy, Adalbert
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Licealiści z Unny zwiedzają Nowy Sącz


I Liceum Ogólnokształcące im.Jana Długosza w Nowym Sączu gości grupę 20 uczniów wraz z opiekunami z Niemiec (Pestalozzi Gymnasium Unna). Po raz drugi uczniowie spotykają się w ramach projektu polsko-niemieckiej wymiany młodzieży. Pierwsza wizyta studyjna niemieckiej delegacji, która miała na celu nawiązanie współpracy między szkołami, odbyła się w czerwcu 2012 roku. 
Dzisiaj licealiści z Unny, na czele z dyrektorem I LO Aleksandrem Rybskim oraz ich opiekunami, odwiedzili sądecki ratusz, gdzie spotkali się z wiceprezydent Bożeną Jawor oraz otrzymali pamiątki związane z Nowym Sączem.

Głównym celem projektu jest integracja młodzieży poprzez poznanie realiów życia społeczno-kulturowego sąsiadujących ze sobą państw, a także zgłębianie wspólnej historii. Niewątpliwie dużą zaletą jest możliwość praktycznego zastosowania znajomości języka obcego. Integracja odbywa się również poprzez zajęcia rekreacyjno-sportowe tj. warsztaty taneczne, "międzynarodowy mecz siatkówki" oraz gry i zabawy językowe. W ramach wizyty uczestnicy zwiedzą Nowy Sącz, Krynicę, muzeum Auschwitz - Birkenau oraz Kraków. 
Goście z Niemiec spędzą w Polsce kilka dni. Podczas pobytu w Nowym Sączu mieszkają u polskich rodzin. Rewizyta zaplanowana jest na wrzesień 2013 roku. Projekt finansowany jest przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.
Koordynatorkami projektu ze strony polskiej są: Edyta Muchniewicz-Gagatek oraz Sabina Pasiut.

 

 


 

Autor: - Dodano: 2013-04-15 14:56:07