Środa, 20 marca 2019 Imieniny obchodzą: Maurycy, Klaudia, Sebastian
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Tłumy gimnazjalistów na X Sądeckich Targach Edukacyjnych Szkół Ponadgimnazjalnych

 

Wiceprezydent Bożena Jawor uczestniczyła w inauguracji X Sądeckich Targów Edukacyjnych Szkół Ponadgimnazjalnych, które odbyły się dzisiaj w hali MOSiR w Nowym Sączu. Jak co roku, targi to bardzo dobra okazja, aby poznać bogatą ofertę edukacyjną placówek oświatowych, zasady naboru czy warunki kształcenia. Na tegorocznych targach prezentowało się około 30 szkół publicznych i niepublicznych z terenu miasta Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego.
„Stoicie przed swoim pierwszym ważnym, ale i trudnym wyborem życiowym. Organizujemy te targi, aby ułatwić Wam choć trochę podjęcie decyzji dotyczącej wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Nie kierujcie się modą, namową koleżanek czy kolegów – sami musicie dokonać wyboru. I chociaż możecie w swoim życiu, nawet kilkakrotnie zmieniać kwalifikacje – to gruntowne wykształcenie tzw. „średnie” będzie fundamentem Waszej wiedzy. Życzę dobrego i trafnego wyboru oraz wiele satysfakcji i radości w zdobywaniu wiedzy” – takie słowa skierowała do uczniów wiceprezydent Bożena Jawor.  
Obok prezentacji oferty edukacyjnej można było obejrzeć różnego rodzaju pokazy kulinarne, fryzjerskie, artystyczne oraz akrobatyczne. Chętni mogli również skorzystać z porad doradców zawodowych Sądeckiego Urzędu Pracy oraz Sądeckiego Inkubatora Przedsiębiorczości.
 

 

Jutro (7 marca), w godz. od 10.00 do 14.00, również w hali MOSiR, tegorocznym maturzystom prezentować się będą uczelnie wyższe.
Targi organizują: Stowarzyszenie Profesjonalnego Samorządu oraz Urząd Miasta Nowego Sącza.

 
 

Autor: - Dodano: 2012-03-06 13:12:10