Środa, 27 marca 2019 Imieniny obchodzą: Lidia, Ernest, Rupert
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Głosuj na najlepszy film o Nowym Sączu

 

Międzynarodowy Konkurs Filmowy "My Town Movie" (film o moim mieście) to projekt objęty honorowym patronatem Zastępcy Prezydenta Miasta Nowego Sącza – Pani Bożeny Jawor.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest fundacja The Global Language System Polska z siedzibą w Nowym Sączu, zajmująca się przełamywaniem barier językowych i międzykulturowych. Projekt jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Nowego Sącza i do miast partnerskich, które wyrażą chęć udziału w konkursie.

Zadaniem uczestników jest nakręcenie krótkich filmów promujących własne miasto.

Ideą konkursu jest to aby młodzież z Nowego Sącza, ukazała piękno i uroki Nowego Sącza swoim rówieśnikom z zagranicy i tym samym zachęciła ich do częstszego odwiedzania Nowego Sącza.

 

Na etapie lokalnym w konkursie wzięli udział uczniowie z sześciu szkół ponadgimnazjalnych z Nowego Sącza: Zespół Szkół nr 3, Zespół Szkół nr 4, Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych, Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół Budowlanych oraz Zespół Szkół Ekonomicznych.

Uczniowie tych szkół nakręcili krótkie- pięciominutowe filmy w języku angielskim, promujące nasze miasto. Można je już teraz zobaczyć na stronie konkursowej www.mytownmovie.com , gdzie od 31 marca odbywa się głosowanie internautów na najlepszy film. Swój głos może oddać każdy po wcześniejszym zalogowaniu się na tej stronie.

Wygra film, który uzyska najwięcej głosów.

 

25 kwietnia poznamy zwycięzców z Nowego Sącza. Ich „produkcja” będzie reprezentowała nasze miasto w rozgrywce międzynarodowej.

 

Finał konkursu międzynarodowego planowany jest na koniec czerwca 2011.

Na zwycięzców czeka nagroda główna w postaci tygodniowej wycieczki do jednego z miast partnerskich, której koszty w całości pokryje fundacja.

 

Szczegóły konkursu znajdują się na stronie fundacji www.tgls.pl.

 

Film uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych

 

Film uczniów Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych

 

Film uczniów Zespołu Szkół Budowlanych

 

Film uczniów Zespołu Szkół Samochodowych

 

Film uczniów Zespołu Szkół nr 3

 

 

Film uczniów Zespołu Szkół nr 4

 

 

Autor: - Dodano: 2011-04-06 13:52:30