Piątek, 25 maja 2018 Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Warsztaty interaktywne

6 lutego br. w nowosądeckim ratuszu odbyły się warsztaty interaktywne mające na celu przygotowanie młodzieży do skutecznego funkcjonowania na rynku pracy.
Jak powiedział patronujący przedsięwzięciu wiceprezydent miasta Leszek Zegzda, najważniejszą sprawą było zaprezentowanie młodym ludziom nowoczesnych metod poszukiwania pracy, rozwoju zawodowego i planowania własnej kariery. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał "Młodzieżowe Vademecum poszukiwania pracy" zarówno w formie przewodnika, jak i płyt kompaktowych. CD zawierające taki materiał jest nie tylko narzędziem ułatwiającym pracę nauczycielom, ale przede wszystkim nowoczesną formą pozwalającą zainteresować się problematyka rozwoju zawodowego przez młode pokolenie. Dołączony do płyty przewodnik zawiera m. in. rozdziały nauczające sztuki rozmowy z pracodawcą i metody prowadzenia autoanalizy, aby w konsekwencji móc stworzyć listę własnych możliwości i preferencji zawodowych. Prezentacji Młodzieżowego Vademecum Poszukiwania Pracy dokonał Paweł Łukasik dyrektor Fundacji Międzynarodowego Centrum Kształcenia i Rozwoju Gospodarczego w Mielcu.
Podczas warsztatów informację o bezrobociu i aktualnej sytuacji na rynku pracy złożyła uczestnikom Teresa Połomska reprezentująca Powiatowy Urząd Pracy. Z kolei działalność Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej omówiła Janina Strzałka dyrektor tej instytucji. Po raz pierwszy chyba młodzież mogła się również zapoznać z działalnością Kolejowej Agencji Aktywizacji, o możliwościach jakie oferuje bezrobotnym mówił Radosław Szlagowski.
- Warsztaty to znakomity pomysł - komentowali zajęcia uczestnicy. Warto spowodować, aby odbywały się częściej.

Autor: - Dodano: 2002-02-06 00:00:00