Kategoria: Komunikaty Biura Prezydenta
W niedzielę, 8 września, odbyło się w Nowym Sączu uroczyste otwarcie toru kajakowego na Dunajcu. Prezydent Ludomir Handzel zapowiedział dalsze inwestycje dla kajakarzy.
Ponad 300 - metrowy tor kajakowy służyć będzie zarówno do treningów, jak i zawodów w slalomie kajakowym i kajak - crossie.
- To pierwszy etap, pierwszy krok. Ale mamy marzenia i jak widać spełniają się one w Nowym Sączu - powiedział prezydent.
Ludomir Handzel zapowiedział budowę kolejnego etapu toru i zaprezentował wizualizację inwestycji. Liczy, że uda się pozyskać rządowego dofinansowanie dla tego zadania, bo jak podkreślił to przedsięwzięcie o strategicznym znaczeniu dla polskiego sportu.
Prezydent wyraził również podziękowania dla całej społeczności Klubu Sportowego Start Nowy Sącz, w tym z prezesa Bogusława Popieli, za zaangażowanie i wsparcie w realizacji tego projektu.
Otwarcie nowego toru zainaugurował 63. Puchar Ziemi Sądeckiej w Slalomie Kajakowym. Zawody odbywały się pod patronatem prezydenta miasta. Wzięła w nim udział m.in. wicemistrzyni olimpijska Klaudia Zwolińska oraz olimpijczyk Grzegorz Hedwig.
Autor: Biuro Prasowe UM PL
Dodano: 2023-09-09 09:58:07