Niedziela, 19 maja 2019 Imieniny obchodzą: Piotr, Mikołaj, Lew
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Trasa Janusza Pieczkowskiego - otwarta

Zgodnie z zapowiedziami prezydenta Ryszarda Nowaka, od czwartku 8 marca zmotoryzowani sądeczanie mogą korzystać z nowej trasy – ulicy Janusza Pieczkowskiego. Policja apeluje aby kierowcy zachowali szczególną uwagę przy nowych skrzyżowaniach. Funkcjonariusze zauważyli wiele przykładów na łamanie przepisów drogowych, wynikających z tzw. jazdy na pamięć. Dzięki uruchomieniu nowej ulicy, nazwanej przez mieszkańców miasta „trasą nad Łubinką”, do historii przechodzą wszelkie anegdoty, związane ze słynnym sądeckim mostem, który przez długi czas oczekiwał na pierwszych użytkowników. Budowa nowej trasy, wraz z mostem kosztowała dotychczas około 7 milionów złotych, w niedługim czasie będą przeprowadzane prace związane z montażem oświetlenia ulicznego i chodników.


W grudniu ubiegłego roku Rada Miasta nadała „trasie nad Łubinką” nazwę. Ulica poświęcona jest pamięci Janusz Pieczkowskiego.
Janusz Pieczkowski urodził się 24 czerwca 1921 roku w Poturzycy. Z wykształcenia był prawnikiem, z zamiłowania i pasji – lotnikiem. Przez wiele lat był prezesem Aeroklubu Podhalańskiego. Absolwent Szkoły Pilotów w Stanisławowie. Współautor „eksperymentu sądeckiego”. Związany z Nowym Sączem, a także z Krakowem i Myślenicami. Od października 1956, do 1975 roku był przewodniczącym prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Nowym Sączu. Od 1975 do 1983 roku był wicewojewodą nowosądeckim. Janusz Pieczkowski zmarł w Nowym Sączu, 24 lutego 1997 roku.

Leszek Langer

Autor: - Dodano: 2007-03-09 00:00:00