Niedziela, 19 maja 2019 Imieniny obchodzą: Piotr, Mikołaj, Lew
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Polska Strefa Inwestycji. Spotkanie dla przedsiębiorców w ramach Małopolskiego Forum Obsługi Inwestora


Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz przedstawiciele Krakowskiego Parku Technologicznego Sp. z o.o. spotkali się z sądeckimi przedsiębiorcami w sądeckim ratuszu, gdzie były udzielane informacje  na temat nowych zasad wsparcia w podejmowaniu inwestycji w Polskiej Strefie Inwestycji (dawnej Specjalnej Strefie Ekonomicznej). 


 

Podczas spotkania omówiono zmiany w funkcjonowaniu Specjalnej Strefy Ekonomicznej, którą zastąpiła Polska Strefa Inwestycji. Zmiany mają na celu umożliwienie większej liczbie mikro-, małych, średnich przedsiębiorców skorzystania ze zwolnień od podatku dochodowego. 

Przedsiębiorcy dowiedzieli się jakie warunki muszą spełnić, aby skorzystać ze wsparcia z tytułu realizacji nowych inwestycji i otrzymać zwolnienie podatkowe w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, która zastępuje znane przez ponad 20 lat specjalne strefy ekonomiczne.

Wsparcie zastępuje pomoc funkcjonującą dotychczas w ramach ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych. Mogą je otrzymać wszystkie firmy z sektora tradycyjnego przemysłu, z wyjątkiem przedsiębiorstw produkujących m.in.: alkohol, wyroby tytoniowe, stal, energię elektryczną i gaz oraz niektóre firmy z sektora usług. Należą do nich m.in.: usługi informatyczne, rachunkowość i kontrola ksiąg, usługi w zakresie księgowości (z wyłączeniem deklaracji podatkowych), usługi architektoniczne oraz inżynieryjne. 

[POBIERZ ZDJĘCIA] 

 

Autor: Biuro Prasowe UM Dodano: 2019-03-15 12:31:28