Niedziela, 19 maja 2019 Imieniny obchodzą: Piotr, Mikołaj, Lew
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Maria Ryś, najstarsza stażem pracownik Urzędu Miasta, odchodzi na emeryturę

Prezydent Ludomir Handzel oraz pracownicy Urzędu Miasta Nowego Sącza pożegnali odchodzącą na emeryturę Marię Ryś, która pełniła stanowisko inspektora w Wydziale Księgowym. To aktualnie najdłużej pracujący urzędnik w magistracie, z którym związana była przez 44 lata.
 


 

Maria Ryś jest absolwentką I liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu. Po ukończeniu liceum w 1975 roku została zatrudniona w Urzędzie Miasta Nowego Sącza na stanowisku stażysty, z zakresem zadań dotyczących prowadzenia ewidencji wydatków z tytułu robót, dostaw i usług oraz ewidencji analitycznej w zakresie depozytów stanowiących kaucje mieszkaniowe, a po okresie odbycia stażu na stanowisku księgowej z zadaniami dotyczącymi naliczania wynagrodzeń pracowników, zasiłków rodzinnych i zasiłków z ubezpieczenia społecznego, podatku od wynagrodzeń oraz wszelkiej dokumentacji w tym związanej, a także wszelkich innych spraw w tym zakresie.
 

- Przez 44 lata wynagrodzenia wszystkich pracowników urzędu były skrupulatnie wyliczane przez Panią Marię Ryś, przy czym dopiero od 17 lat już nie samodzielnie, ale z pomocą innego pracownika. Należy wspomnieć, iż jako pierwsza z pracowników urzędu rozpoczęła swoją przygodę z pracą przy komputerze – mówił podczas uroczystego pożegnania Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel. - Przez współpracowników Maria Ryś zawsze była i jest postrzegana jako kobieta ciepła, życzliwa, miła, uprzejma o wysokiej kulturze osobistej. Otaczała najbliższych współpracowników matczyną opieką i nigdy nie pozostawała obojętną na ludzkie dramaty. 
 

Urząd Miasta był jedynym miejscem jej pracy, w którym współpracowała z wieloma włodarzami miasta, począwszy od Janusza Pieczkowskiego, a następnie z Wiesławem Oleksym, Bolesławem Basińskim, Zdzisławem Pawlusem, Marianem Cyconiem, Jerzym Gwiżdżem, Andrzejem Czerwińskim, Ludomirem Krawińskim, Józefem Antonim Wiktorem, Ryszardem Nowakiem oraz Ludomirem Handzlem.
 

- Gratuluje wytrwałości oraz życzę wielu dobry chwil na zasłużonej emeryturze. Proszę o nas nie zapominać – powiedział prezydent Ludomir Handzel wręczając Marii Ryś bukiet kwiatów.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

 

Autor: Biuro Prasowe UM Dodano: 2019-03-15 10:54:06