Niedziela, 19 maja 2019 Imieniny obchodzą: Piotr, Mikołaj, Lew
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Wilkonalia 2019. Spotkanie z przedstawicielkami samorządu PWSZ


Z Prezydentem Miasta Nowego Sącza Ludomirem Handzlem spotkały się przedstawicielki Uczelnianej Rady Samorządu Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu - Monika Dyrlaga (przewodnicząca) oraz koordynator ds. marketingu Aleksandra Lang. Tematem spotkania było omówienie współpracy w kwestii organizacji tegorocznej odsłony tradycyjnej imprezy studenckiej, w tym roku zwanej Wilkonaliami 2019.

 Studentki zaprosiły Miasto Nowy Sącz do współpracy oraz objęcia wydarzenia tradycyjnym patronatem. 

- W poprzednich latach nasza impreza występowała pod nazwą „Juwenalia”. Zmiana nazwy wynika z chęci kojarzenia regionu Sądecczyzny ze studentami, którzy mają duże ambicje i są głodni wiedzy. Ich działania będą kojarzone z późniejszymi sukcesami oraz z umiejętnym łączeniem ciężkiej pracy i odpoczynku - tłumaczy Aleksandra Lang, koordynator ds. marketingu.

Przewodnicząca Uczelnianej Rady Samorządu Studentów PWSZ Monika Dyrlaga podkreśliła, że coroczne święto sądeckich żaków cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno wśród studentów, jak i przyjezdnych gości. - Chcąc poszerzyć grupę docelową Wilkonaliów, w tym roku Uczelniana Rada Samorządu Studentów postanowiła przygotować szereg ciekawych atrakcji, które zachęcą rodziny do uczestnictwa w imprezie. Będą mogły one spędzić czas w przyjaznej atmosferze - podkreśliła Monika Dyrlaga, która w PWSZ kształci się w Instytucie Języków Obcych. 

Prezydent Ludomir Handzel zapewnił, że, zgodnie z podpisanym niedawno porozumieniem z władzami uczelni, chętnie będzie wspierał wszystkie inicjatywy sądeckich studentów, zarówno naukowe, sportowe, jak i kulturalne. - Otwieramy się na młodych ludzi, na ich ciekawe pomysły i kreatywne przedsięwzięcia. Tak samo będzie oczywiście w przypadku Wilkonalii - podkreślił. 

Wilkonalia PWSZ, podobnie jak Juwenalia w latach ubiegłych, objęte zostaną patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza. W tym roku rozpoczną się one zaraz po Święcie Uczelni, w sobotę 18 maja. 

[POBIERZ ZDJĘCIA] 


 
 

Autor: Biuro Prasowe UM/AM Dodano: 2019-03-14 15:05:00