Niedziela, 19 maja 2019 Imieniny obchodzą: Piotr, Mikołaj, Lew
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Zasady wywozu nieczystości ciekłych z terenu Nowego Sącza


29 stycznia tego roku Rada Miasta Nowego Sącza, Uchwałą Nr VII/57/2019, uchyliła wcześniejszą uchwałę o przejęciu obowiązków w zakresie opróżniania zbiorników na nieczystości ciekłe. Od dnia wejścia w życie przedmiotowej uchwały, czyli od 25 lutego obowiązek opróżniania zbiorników na nieczystości ciekłe powraca do właścicieli nieruchomości.
- Właściciele nieruchomości indywidualnie zgłaszają do przedsiębiorców posiadających stosowne zezwolenia konieczność opróżnienia zbiornika na nieczystości ciekłe i  indywidualnie ustalają koszt takiej usługi. Możliwe jest podpisywanie indywidualnych umów dotyczących odbioru nieczystości płynnych pomiędzy Spółką NOVA a mieszkańcami lub innymi firmami prowadzącymi analogiczną działalność - wyjaśnia Grzegorz Tabasz, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Przypominamy ponadto, iż, zgodnie z obowiązującym Regulaminem, każdy posiadacz zbiornika na nieczystości ciekłe, zobowiązany jest, przynajmniej raz w miesiącu, do jego opróżnienia, niedopuszczenia do jego przepełnienia oraz zachowania dowodu spełnienia przedmiotowego obowiązku do ewentualnej kontroli. Jednocześnie informujemy o możliwości uzyskania dotacji na wykonanie podłączenia budynku do sieci kanalizacyjnej (pod warunkiem istnienia sieci w pobliżu budynku) lub w przypadku braku takiej sieci - na wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków.

Wszelkie informacje na temat dotacji do podłączenia budynku do sieci kanalizacyjnej lub montażu przydomowej oczyszczalni ścieków można uzyskać:

- na stronie internetowej:  http://www.nowysacz.pl/dotacje-ochrona-srodowiska-kanalizacje

- W Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Urzędu Miasta Nowego Sącza, ul. Szwedzka 5, tel. 18 - 443 55 20. 

Autor: Biuro Prasowe UM, fot. spółka NOVA Dodano: 2019-03-14 09:08:53