Poniedziałek, 25 marca 2019 Imieniny obchodzą: Maria, Ireneusz, Mariola
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Wizja lokalna z udziałem przedstawicieli Wojsk Obrony Terytorialnej


Zastępca prezydenta miasta Nowego Sącza Wojciech Piech uczestniczył dziś (8 sierpnia) w wizji lokalnej związanej z planowaną dyslokacją Wojsk Obrony Terytorialnej.


 

Wizja odbyła się w aktualnej siedzibie Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu przy ul. Podhalańskiej, gdzie przedstawiciele WOT obejrzeli zarówno pomieszczenia szkolne, jak i najbliższe otoczenie placówki, które miałyby być wykorzystane na potrzeby WOT. 

- Powracamy do idei ulokowania w naszym mieście jednostki wojskowej. Umiejscowienie jednostki wiązałoby się z wieloma nowymi miejscami pracy, zarówno dla żołnierzy zawodowych, żołnierzy powoływanych czasowo na ćwiczenia, jak i dla służby cywilnej. Wojsko jest dobrym partnerem dla samorządów. Przekonujemy się o tym zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych, na przykład podczas powodzi, ale i na co dzień. Sądeczanie zawsze darzyli wojsko ogromnym szacunkiem i życzliwością, wciąż żywa jest u nas tradycja I Pułku Strzelców Podhalańskich, mamy u siebie Straż Graniczną i formacje Strzelca, chętnie przyjęlibyśmy u nas również Batalion WOT
- mówi zastępca prezydenta Wojciech Piech. 

W spotkaniu uczestniczył również poseł Arkadiusz Mularczyk, dyrektor Wydziału Architektury, Budownictwa i Planowania Przestrzennego Mirosław Trzupek, kierownik Referatu Geodezji Marek Oleksy oraz bryg. Sławomir Szczerkowski, Komendant Główny ZS „Strzelec” O.S.W. w Nowym Sączu, który przedstawił wojskowym działalność klas mundurowych. Jako że od czerwca 2019 r. Zespół Szkół nr 2 im. Sybiraków będzie miał swoją siedzibę w  byłym Gimnazjum nr 3 przy ul. Nawojowskiej, teren przy ul. Podhalańskiej byłby zdaniem władz samorządowych idealnym zapleczem dla działalności WOT w Nowym Sączu. 

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

         
         
         
         

Uczestnicy spotkania udali się również na przeznaczoną pod zaplecze logistyczne 70-arową działkę przy ul. Nawojowskiej oraz na teren byłej strzelnicy wojskowej przy ul. Ruczaj, gdzie planowana jest budowa Ośrodka Sportów Obronnych „Ruczaj”. Ma tam powstać odkryta 100-metrowa strzelnica (dla 10 stanowisk strzelniczych) oraz 50-metrowa strzelnica umiejscowiona w budynku (dla 6 stanowisk). 


Budynki strzelnic będą połączone w jeden kompleks, w którym znajdą się: widownia, kasy, szatnie, węzły sanitarne, magazyn broni i inne pomieszczenia towarzyszące. W kompleksie obiektów znajdzie się także salka gimnastyczna dla treningu sportów obronnych, obiekt gastronomiczny z miejscem do rekreacji (grill) oraz niewielki amfiteatr. 
 

   


W południowej części działki przewiduje się przystosowanie terenów leśnych dla celów paintballa a także wykonanie toru przeszkód.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA] 

       

 

Autor: Agnieszka Małecka Dodano: 2018-08-08 13:56:14