Niedziela, 19 maja 2019 Imieniny obchodzą: Piotr, Mikołaj, Lew
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Patronat Narodowy Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Stulecie Niepodległości

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda objął Patronat Narodowy nad głównym wydarzeniem nowosądeckich obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – ponownym pochówkiem generała Bronisława Wilhelma Pierackiego. Uroczystość ta odbędzie się 14 października 2018 r. w Nowym Sączu. 
 
 
-  Patronat ten ustanowiony został przez prezydenta RP nad projektami, które wpisują się w rocznicowe obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości i służą godnemu upamiętnieniu oraz upowszechnieniu patriotycznych postaw, dokonań i aspiracji Polaków - informuje Wojciech Kolarski, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. 
 
„Dla uhonorowania postaci i zasług gen. Bronisława Wilhelma Pierackiego, polskiego dowódcy i polityka, uczestnika walk o niepodległość Polski, ministra II Rzeczypospolitej i Kawalera Orderu Orła Białego w uznaniu dla organizatora uroczystości – Władz Samorządowych Miasta Nowego Sącza; z wyrazami wdzięczności dla wszystkich, którzy przez lata zabiegali o przywrócenie należnego miejsca spoczynku Generała; w przekonaniu, że Jego patriotyzm i męstwo będą inspiracją do pracy dla dobra Ojczyzny” - czytamy w oficjalnym piśmie nadesłanym przez Kancelarię Prezydenta RP.  
 

Autor: Biuro Prasowe/AM Dodano: 2018-06-06 22:53:27