Sobota, 19 stycznia 2019 Imieniny obchodzą: Henryk, Mariusz
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Kolejne usprawnienie: dodatkowe stopnie w szynobusie

Władze miasta Nowego Sącza błyskawicznie zareagowały na uwagi pasażerów o trudnościach we wsiadaniu i wysiadaniu z szynobusu, kursującego na trasie Nowy Sącz Chełmiec - Nowy Sącz Miasto. Zamontowane zostały dodatkowe stopnie umożliwiające wsiadanie i wysiadanie osobom niepełnosprawnym, a także jadących z dużym bagażem.
 


 

Dodatkowy schodek znacznie ułatwia wsiadanie i wysiadanie nie tylko osobom ze schorzeniami układu ruchu, ale i wszystkim pasażerom. Stopnie zostały zamontowane w co drugim wagonie, przede wszystkim w pierwszym i ostatnim, bo właśnie te wagony są przeznaczone do transportu dużego bagażu. Szczególnie zadowoleni są posiadacze rowerów.
 

Szynobusem mogą podróżować nie tylko osoby sprawne, ale i niepełnosprawne na wózkach. - Jeśli taka osoba chce skorzystać z przejazdu, po prostu wnosimy ją razem z wózkiem do wagonu - informuje pracownik obsługi. Przypomnijmy, że od 10 maja częstotliwość kursowania bezpłatnego szynobusu została zwiększona z 30 do 40 kursów na dobę. Zamontowane zostały także stojaki do rowerów, jeśli ktoś chce je zostawić na stacji w Chełmcu. Poniżej: aktualny rozkład jazdy szynobusu.
 

 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: WT Dodano: 2018-05-14 10:33:01