Sobota, 19 stycznia 2019 Imieniny obchodzą: Henryk, Mariusz
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Przedsiębiorco! Przypominamy: sprawdź czy jesteś w CEIDG

Tylko do 19 maja 2018 roku można uzupełnić wpis w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W przypadku, gdy wpis przedsiębiorcy nie zawiera numeru PESEL, a przedsiębiorca nie uzupełni go, zostanie automatycznie wykreślony z CEIDG, co może rodzić spore kłopoty.
 

W związku z powyższym:
 

  •  jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, sprawdź na stronie www.firma.gov.pl czy Twój wpis znajduje się w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) i czy jest zgodny ze  stanem  faktycznym
  • jeżeli prowadzisz działalność, a nie możesz odszukać swojego wpisu w CEIDG, to znaczy, że nie masz uzupełnionego wpisu o numer PESEL -  uzupełnij go do 19 maja 2018 roku! Po upływie ww. terminu, CEIDG automatycznie wykreśli wpisy, które nie mają uzupełnionego numeru PESEL.
     

W przypadku, gdy posiadasz kilka wpisów "aktywnych", powinieneś wykreślić ten lub te wpisy, które są niepoprawne, tak by w CEIDG pozostał tylko jeden "aktywny" (art.203 ustawy Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo przedsiębiorców oraz inne ustawy dotyczące działalności gospodarczej).
 

Przedsiębiorco! Powinieneś dokonać tej czynności w terminie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie "Konstytucji biznesu", czyli do 30 kwietnia 2019 roku. Po upływie tego terminu, CEIDG automatycznie wykreśli wszystkie wpisy przedsiębiorcy, który posiada więcej niż jeden wpis "aktywny".
 

W przypadku braku poprawnie zweryfikowanego wpisu w CEIDG lub jeśli wpis jest aktywny, a działalność została zakończona, lub dane we wpisie nie są zgodne ze stanem faktycznym, lub też posiadasz kilka aktywnych wpisów, prosimy o kontakt z pracownikami Biura Obsługi Przedsiębiorcy w Wydziale Przedsiębiorczości i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miasta Nowego Sącza (ulica Narutowicza 6, I piętro), od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 15:30 w celu wprowadzenia stosownych zmian. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 18 444 43 67, 18 444 43 68.
 

 

Autor: Referat Komunikacji Społecznej UM /MZ/ Dodano: 2018-05-11 12:45:25