Środa, 20 marca 2019 Imieniny obchodzą: Maurycy, Klaudia, Sebastian
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Nowy Sącz mistrzem wśród liderów

Mistrz wśród Liderów – takim wyróżnieniem (ex aequo z Legnicą) uhonorowany został Nowy Sącz w rankingu powiatów, prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich. Nowy Sącz uzyskał tytuł Super Miasta. Nagrodę odebrał zastępca prezydenta miasta Wojciech Piech (10 kwietnia).
 


 

Wyróżnienie związane jest z wynikami poszczególnych samorządów osiągniętymi w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów, prowadzonym przez ZPP. Przyznawane jest w sytuacji, kiedy samorząd uzyskał największy procentowy udział realizacji wszystkich kategorii zawartych w rankingu.
 

Współzawodnictwo oparte jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego. Ranking jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa przez cały rok.
 

Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego. Samorządy sklasyfikowane w rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w jedenastu grupach tematycznych, takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego.
 

Pod uwagę brany jest także rozwój społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego,  promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, edukacji, kultury i sportu, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej i wiele innych. Kolejność w rankingu uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz zrealizowanych projektów.
 

Mieszkańcy także mogą wnieść swój wkład w powodzenie swojej gminy lub powiatu, zgłaszając zrealizowane przez siebie prywatne ekologiczne instalacje odnawialnych źródeł energii. Dzięki temu nie tylko jednostki samorządu terytorialnego, ale całe wspólnoty lokalne są rzeczywistymi uczestnikami  rankingu.  /Źródło i fot. ZPP/
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]


 

Autor: Referat Komunikacji Społecznej UM (WT) Dodano: 2018-04-12 17:40:42