Sobota, 19 stycznia 2019 Imieniny obchodzą: Henryk, Mariusz
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Cztery firmy chcą wykonać projekt Stadionu Miejskiego w Nowym Sączu

W Sądeckiej Infrastrukturze Miejskiej otwarto dziś oferty, jakie złożono w postępowaniu przetargowym na wykonanie projektu Stadionu Miejskiego w Nowym Sączu. W przetargu wzięły udział cztery firmy. Kwota przetargowa, jaką miasto przeznaczyło na sfinansowanie zamówienia, to   2 054 100 zł brutto.
 

Pełna nazwa postępowania przetargowego, ogłoszonego przez spółkę Sądecka Infrastruktura Miejska, to: „Opracowanie i wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zamierzenia inwestycyjnego związanego z przebudową i rozbudową Stadionu Miejskiego w Nowym Sączu przy ulicy Kilińskiego 47 w Nowym Sączu wraz z wyposażeniem, infrastrukturą i zagospodarowaniem otoczenia obiektu”.
 

W postępowaniu wzięły udział cztery firmy:

1. Konsorcjum Wvkonawców: PIG Architekci Sp. z o.o. z Warszawy i GMT Sp. z o.o. z Mysłowice, które wyceniło swoją ofertę na kwotę: 3 321 000,00 zł

2. Pracownia Projektowa ,,ATS 999" z Białej Podlaskiej, które wyceniło swoją ofertę na kwotę: 651 900,00 zł

3. Firma BBC Best Building Consultants sp. z o.o. z Żyrardowa, które wyceniło swoją ofertę na kwotę:        1 689 774, 00 zł

4. Firma ART. Artur Grodziński z Tarnowa, które wyceniło swoją ofertę na kwotę: 1 226 088,60 zł
 

Komisja przetargowa będzie teraz weryfikować oferty, zgodnie z ustawą Prawo Zamówień Publicznych.
 

Przypomnijmy: 29 grudnia 2017 roku Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak unieważnił postępowanie przetargowe, które dotyczyło zarówno wykonania projektu, jak i budowy stadionu przez jednego oferenta. To dlatego, że ofertę złożyła tylko jedna firma, a kwota za jaką chciała zrealizować zadanie, była wyższa od zakładanej przez władze miasta o dziesięć milionów.
 

Prezydent Ryszard Nowak zdecydował o podzieleniu zadań i ogłoszeniu przetargu najpierw na wykonanie projektu, a następnie na budowę obiektu.

Autor: Referat Komunikacji Społecznej UM /MZ/ Dodano: 2018-04-11 14:47:30