Środa, 19 grudnia 2018 Imieniny obchodzą: Gabriela, Dariusz, Urban, Dominika
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Honorowi członkowie Regionu IPA Nowy Sącz

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak oraz zastępca prezydenta Jerzy Gwiżdż przyjęli dziś (7 marca) honorowe członkostwo i legitymacje Regionu IPA Nowy Sącz "Zasłużony dla sekcji polskiej IPA". International Police Association jest organizacją zrzeszającą funkcjonariuszy i emerytów służb policyjnych z całego świata.
 

- W imieniu Zarządu IPA chcemy panom podziękować za życzliwość, wsparcie i wspaniałą współpracę. Cieszymy się, że panowie przyjęliście zaproszenie do naszego grona i w dowód tego wręczam legitymacje naszego stowarzyszenia – mówiła przewodnicząca sądeckiego oddziału IPA Elżbieta Gargula, która wspólnie z członkiem Regionu IPA Nowy Sącz Władysławem Sroką, gościła dziś w gabinecie prezydenta Nowego Sącza.
 

 

- To dla mnie wielkie wyróżnienie – mówił Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak – i dowód na to, że współpraca z IPA, przez tyle lat mojej służby w ratuszu, układa się bardzo dobrze. Serdecznie za to dziękuję i mam nadzieję, że ta współpraca, nie tylko z sekcją polską, ale też międzynarodową, której przedstawicieli wielokrotnie gościliśmy w Nowym Sączu, będzie kontynuowana.
 

Podziękowania wyraził także zastępca prezydenta Jerzy Gwiżdż i dodał:
- Jest zaszczytem być członkiem honorowym stowarzyszenia, w którym działają tak znamienite osoby.
 


 

Stowarzyszenie IPA powstało w 1950 roku, założył je sierżant Brytyjskiej Policji sir Arthura Troopa. Jego dewizą jest hasło w języku esperanto "Servo Per Amikeco" – "Służyć Poprzez Przyjaźń". Hasło to widnieje na odznace członków IPA. Celem stowarzyszenia jest przede wszystkim tworzenie więzów przyjaźni i koleżeństwa zawodowego pomiędzy zatrudnionymi w służbach policyjnych na całym świecie.
 


 

IPA Region Nowy Sącz w ubiegłym roku świętował swoje 25-lecie.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Referat Komunikacji Społecznej UM /MZ/ Dodano: 2018-03-07 14:53:50