Środa, 19 grudnia 2018 Imieniny obchodzą: Gabriela, Dariusz, Urban, Dominika
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

My, wierni sądeczanie... Prezydent Andrzej Duda w Nowym Sączu

Kilkuset sądeczan przyszło do hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu, aby spotkać się z Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej Andrzejem Dudą (2 marca). Gość przybył do naszego miasta na zaproszenie prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka.
 


 

- Jest mi niezmiernie miło, że skorzystał pan z zaproszenia, wysłanego przeze mnie i przez sądeczan do odwiedzenia Nowego Sącza – powiedział Ryszard Nowak witając dostojnego gościa. - To szczególny rok, rok jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości. W tym dniu rozpoczynamy jego oficjalne sądeckie obchody. To dla nas wielki zaszczyt, że tak znakomity gość spotyka się z nami, sądeczanami. Jest to dowód na to, że przywiązanie do Ziemi Sądeckiej jest u niego szczególnie duże i szczególnie ważne. My, wierni sądeczanie gwarantujemy wsparcie dla pana prezydenta, dzisiaj mogę to z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że będziemy dla pana również pracować – zakończył Ryszard Nowak.
 

Prezydent Andrzej Duda dziękując za ciepłe przyjęcie wspomniał, że wcześniej odwiedził obchodzące 200-lecie powstania Liceum im. Jana Długosza. - Cieszę się, że taka szkoła tutaj jest w Nowym Sączu, z taką niezwykłą tradycją.  Tradycją wynikającą nie tylko z dwustu lat istnienia, ale przede wszystkim z tradycją wynikającą z dorobku dla Rzeczypospolitej, jaki pozostawili po sobie jej absolwenci – powiedział prezydent RP.
 

Wielkie marzenie prezydenta
 

Gość podkreślił, że największą wartością Sądecczyzny obok tradycji i walorów przyrodniczych jest jej niezwykły duch. - Te wartości, które tutaj państwo macie, które są przekazywane na tej ziemi z ojca na syna, z matki na córkę, one są państwa wielką wartością tej ziemi,  ale przede wszystkim są one wielką wartością Polski – podkreślił prezydent Andrzej Duda.
 

Prezydent RP przypomniał dokonania formacji, do której się zalicza, przede wszystkim w dziedzinie pomocy rodzinie, takie jak program 500 plus. – Moim wielkim pragnieniem jako prezydenta i moim wielkim marzeniem jest, żeby w momencie, kiedy będę kończył prezydenturę, kończył swoją prezydencką służbę przeciętnej polskiej rodzinie żyło się lepiej niż w momencie, kiedy ją zaczynałem – zwierzył się prezydent Andrzej Duda.
 

Prezydentowi RP towarzyszyli podczas wizyty w Nowym Sączu sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera i sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Wiesław Janczyk i wojewoda małopolski Piotr Ćwik. Na spotkanie z mieszkańcami grodu nad Dunajcem i Kamienicą przybyli także między innymi posłanki Anna Paluch i Elżbieta Zielińska, posłowie Jan Duda, Edward Siarka i Józef Leśniak,  radni miasta Nowego Sącza i  przedstawiciele sądeckich samorządów.
 

Istotną częścią wizyty były indywidualne spotkania i rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą. Sądeczanie mieli rzadką okazję przekazać głowie państwa swoje uwagi, opinie i spostrzeżenia. Często były to po prostu pełne ciepła życzenia i wspólna fotografia. Sądeczanie idąc za przykładem prezydenta Ryszarda Nowaka mogli także wpisać się do księgi pamiątkowej z okazji 100-lecia niepodległości, wyłożonej podczas całego spotkania. O barwną i radosną oprawę artystyczną spotkania zadbał zespół Sądeczoki.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Wiesław Turek, fot. Piotr Droździk Dodano: 2018-03-02 22:32:17