Środa, 19 grudnia 2018 Imieniny obchodzą: Gabriela, Dariusz, Urban, Dominika
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Wzruszające spotkanie w sądeckim ratuszu

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda gościł w sądeckim ratuszu, gdzie spotkał się z przedstawicielami społeczności lokalnej. Szczególny wymiar mało spotkanie Prezydenta z 12-letnim Michałem Zającem, jego rodzicami i siostrą.

Prezydent Duda wchodząc do ratusza, złożył kwiaty pod tablicą poświęconą świętej pamięci profesorowi Lechowi Kaczyńskiemu oraz świętej pamięci Ryszardowi Kaczorowskiemu.
 

 

Następnie w sali reprezentacyjnej spotkał się z 12-letnim Michałem, uczniem VI klasy szkoły podstawowej, który jest także ministrantem. Kiedy chodząc z księdzem po kolędzie, zobaczył w jakich warunkach żyje 70-letnia głuchoniema, niepełnosprawna ruchowo kobieta, tak się przejął, że oddał jej wszystkie pieniądze, jakie uzbierał podczas kolędy. Było to 200 złotych. Michał nie poprzestał na tym i namówił swoich kolegów i koleżanki ze szkoły, aby wspólnie zorganizować akcję, polegającą na sprzedaży wypieków. Za tak uzbierane pieniądze dzieci zakupiły i przekazały kobiecie rzeczy codziennego użytku.
 


 

Prezydent Duda chciał osobiście Michałowi podziękować za jego dobre serce. Pogratulował także jego rodzicom za wychowanie wspaniałego syna.
 

 
 

W spotkaniu uczestniczyli Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak i jego zastępcy: Wojciech Piech i Jerzy Gwiżdż, Sekretarz Miasta Edyta Brongiel, radni miejscy na czele z Przewodniczący Rady Miasta Januszem Kwiatkowskim oraz Starosta Powiatu Nowosądeckiego Marek Pławiak, Posłowie Anna Paluch i Jan Duda, a także przedstawiciele duchowieństwa, służb mundurowych i pracowników Urzędu Miasta Nowego Sącza.
 W swoim wystąpieniu do zebranych Prezydent RP mówił o wzruszeniu z jakim gości w Nowym Sączu – miejscu, w którym często bywał w dzieciństwie.
 

Wśród prezentów, jakie Prezydent Nowego Sącza przekazał Prezydentowi RP, były spinki z wizerunkiem świętej Małgorzaty, patronki Nowego Sącza oraz egzemplarz "Nowej Encyklopedii Sądeckiej" autorstwa Jerzego Leśniaka.  Od Przewodniczącego Rady Miasta otrzymał obraz, przedstawiający ratusz, który wyszedł spod pędzla Wacława Jagielskiego.
 

 

 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

    

 

Autor: Monika Zagórowska, fot. Piotr Droździk Dodano: 2018-03-02 19:15:55