Sobota, 19 stycznia 2019 Imieniny obchodzą: Henryk, Mariusz
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Sądecczyzna bogata talentami. Plebiscyt na sportowca Sądecczyzny 2017 rozstrzygnięty

Karateka Klemens Ogórek został zwycięzcą 15. plebiscytu na najpopularniejszego sportowca Sądecczyzny 2017 roku (2 lutego). Wyprzedził swoją klubową koleżankę Karolinę Sekułę i zawodnika ju jitsu Roberta Ruchałę. Głównym organizatorem plebiscytu jest Stowarzyszenie Dla Miasta. Przedsięwzięcie objął honorowym patronatem prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.
 


 

Władze Nowego Sącza reprezentował zastępca prezydenta Wojciech Piech i radni z przewodniczącym Januszem Kwiatkowskim na czele. Wojciech Piech podkreślił, że plebiscyt pozwala jeszcze raz przypomnieć sukcesy sądeckiego sportu. - To znakomita okazja, żeby zaprezentować jeszcze raz wasze dokonania na przestrzeni minionego roku. To też bardzo dobra okazja dla tych, którzy biorą udział w plebiscycie, oddają na was głos, żeby mogli jeszcze raz wyrazić swoją satysfakcję, zadowolenie i wyrazić poparcie dla waszych dokonań – powiedział Wojciech Piech do gości zgromadzonych w hotelu Beskid.
 

Zastępca prezydenta nie zapomniał też o trenerach zawodników i ich rodzinach, dzięki którym sukcesy sportowców były możliwe. - Sądecczyzna jest bogata waszymi talentami. Chcemy w ten sposób, poprzez takie plebiscyty, komunikować całej Polsce, że jesteście, że osiągacie te wyniki, że dajecie nam wiele powodów do radości – powiedział Wojciech Piech.
 

Nowe trendy
 

Plebiscyt podsumował organizator wydarzenia, prezes Stowarzyszenia Dla Miasta Tomasz Michałowski. W 15. edycji plebiscytu udział wzięło 91 zawodników z kilkunastu dyscyplin, na których głosowało w sumie 8948 osób. Tomasz Michałowski zauważył, że w polskim i także sądeckim sporcie występują nowe trendy. - Kiedyś, sześć, siedem lat temu, wśród zwycięzców w plebiscycie były osoby przede wszystkim w wieku trzydziestu i powyżej trzydziestu lat. Teraz widzimy, jak osoby w bardzo młodym wieku odnoszą już znaczące sukcesy – podkreślił prezes Stowarzyszenia Dla Miasta.
 

Tomasz Michałowski jako przykład wymienił dwa nazwiska z finałowej piętnastki. - Pływak Filip Mordarski ma zaledwie 12 lat, a bije rekord za rekordem. Jest to nadzieja polskiego pływania i wszystko jeszcze przed nim. Mamy też młodziutką koszykarkę UKS Żak Aleksandrę Michalczyk, która  w niedawnym meczu ligowym przeciwko zespołowi z Tarnowa zdobyła 62 punkty – przypomniał z satysfakcją Tomasz Michałowski.
 

Jest i inny przykład. Na najwyższe uznanie zasługuje kickbokserka Beata Leśnik, która po 7 latach przerwy na macierzyństwo wróciła do wyczynowego sportu i zdobyła mistrzostwo świata! Odbierając nagrodę za wyczyn roku wzruszająco podziękowała swoim dzieciom za to, że w czasie nieobecności mamy były grzeczne.
 


 

Sporty walki górą
 

Zwycięzcą plebiscytu dzięki głosom kibiców został Klemens Ogórek, zawodnik Nowosądeckiego Klubu Karate Kyokushin. Trenerem zwycięzcy plebiscytu jest shihan Andrzeja Krawontka. Drugie miejsce zajęła Karolina Sekuła z tego samego klubu, a trzecie  Robert Ruchała, uprawiający ju jitsu i odnoszący wiele sukcesów w walkach MMA.
 

[lista najpopularniejszych sportowców 2017]
 

Po raz pierwszy kapituła plebiscytu uhonorowała najlepszego sportowca roku. Został nim kajakarz Dariusz Popiela, który w konkurencji olimpijskiej zdobył wicemistrzostwo Europy i mistrzostwo Polski. Najwięcej nagród zdobyła jednak Sandecja i ludzie, którzy przyczynili się do jej sukcesu. Biało-Czarni zostali uznani drużyną roku, trenerem roku został Radosław Mroczkowski, sponsorem roku Zbigniew Szubryt, a prezesem roku Andrzej Danek. - Ta nagroda należy się całej drużynie – powiedział krótko ten ostatni, odbierając nagrodę.
 

Na gali obecni byli większość włodarzy gmin Sądecczyzny i wielu sądeckich parlamentarzystów, przedstawiciele urzędu marszałkowskiego i rządu w osobie wiceministra finansów Wiesława Janczyka. Galę urozmaicił występ kapeli Ciupaga z Łącka.
 

[pobierz zdjęcia]

 

Autor: Wiesław Turek Dodano: 2018-02-03 19:38:32