Czwartek, 20 września 2018 Imieniny obchodzą: Filipina, Eustachy, Euzebia
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Światowy Dzień Turystyki. Wyróżnienia od prezydenta

W kompleksie rekreacyjno-wypoczynkowym Platinum w Nowym Sączu odbyły się po raz 18. sądeckie obchody Światowego Dnia Turystyki (9 października). Obiektom turystycznym i osobom, którzy znacząco przyczyniają się do rozwoju turystyki w naszym regionie, wręczono nagrody i wyróżnienia. Jedną z kategorii w konkursie o Sądecki Laur Turystyczny 2017 objął patronatem prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak. 
 


 

Wyróżnienia za stałe poszerzanie standardu oferowanych usług, kreowanie pozytywnego wizerunku Sądecczyzny, profesjonalizm, kompetencje i zaangażowanie otrzymały firmy: PPHU "Centrum", hotel "Ibis Styles", kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy "Platinum" oraz Agnieszka Kulczyk z Biura Turystycznego "Gromada", Ewa Surowiak, Lucyna Tomaszek i Aneta Kosecka. Nagrody zostały przyznane przez prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka.
 

- Serdecznie gratuluję tym wszystkim, którzy dzisiaj zostali wyróżnieni, bo to jest taka wizytówka naszej sądeckiej ziemi; turystyczna, ale także pewnego rodzaju marka każdej z naszych miejscowości, w tym i Nowego Sącza – powiedział zastępca prezydenta Jerzy Gwiżdż. – Dzięki państwu mamy swoją markę i każdy wie, gdzie jest i co to jest, co znaczy Nowy Sącz. Hans Christian Andersen miał rację, kiedy mówił, że  kto podróżuje, ten dwa razy żyje. Poprzez poznawanie świata, poznawanie tego, co jest wokół nas, stajemy się bogatsi, przede wszystkim bogatsi wewnętrznie. Może z portfela trochę ubywa, ale stajemy się mądrzejsi, odważniejsi, a czasem, kiedy trzeba, pokorniejsi – podkreślił Jerzy Gwiżdż.
 

Sądecki Laur Turystyczny
 

Prezydent Nowego Sącza nie tylko przyznał swoje wyróżnienia, objął także honorowym patronatem nagrodę w kategorii biur turystycznych pod hasłem "za najlepszą ofertę na Sądecczyźnie - dobra marka biura podróży w 2017 roku". Wyróżnienie w tej kategorii (nagrody głównej, Sądeckiego Lauru nie przyznano) otrzymało Sądeckie Biuro Turystyczne "Turysta" Czesław Mróz i Piotr Mróz za ofertę "Sądecczyzna – poznaj historię swojego regionu".  Wyróżnienie wręczył zastępca prezydenta Jerzy Gwiżdż.
 

Konkurs odbywa się w czterech kategoriach. Laury AD 2017 otrzymały krynicki hotel "Prezydent", pasieka "Sądecki Bartnik" w Stróżach i Wiesław Piprek za "osobowość turystyki". Łącznie nagrody i wyróżnienia otrzymało 11 podmiotów (zobacz listę nagrodzonych).
 

[lista nagrodzonych]
 

Ideą konkursu jest aktywizacja branży turystycznej w celu świadczenia usług turystycznych na najwyższym poziomie i promocja naszego regionu. Przy ocenie kandydatów komisja konkursowa brała pod uwagę między innymi atrakcyjność pakietu usług,  wiarygodność podmiotu turystycznego oraz opinię klientów i kontrahentów.
 

- Ważne jest to, żebyśmy wiedzieli, gdzie podróżujemy, gdzie jesteśmy, w jakich warunkach  możemy się zatrzymać, jak możemy wypocząć, co możemy zobaczyć – zaznaczył Jerzy Gwiżdż. – I to wszystko się dzieje dzięki takim instytucjom jak Nowosądecka Izba Turystyki. Za te wszystkie działania, które ta Izba podejmuje, serdecznie dziękuję. I wszystkim, którzy współdziałają z tą Izbą, także serdeczne dzięki, a przede wszystkim dziękuję wszystkim państwu, którzy tworzycie bazę pod turystykę. To niezmiernie ważne, że ona się coraz bardziej wzbogaca, że Ziemia Sądecka staje się coraz bardziej ciekawa dla innych, z różnych stron kraju i świata, którzy tutaj chętnie przyjeżdżają, bo tu się dobrze czują i latem i zimą  – podkreślił zastępca prezydenta.
 

Kulinarna Sądecczyzna
 

Podczas uroczystości nastąpiła inauguracja nowego projektu pn. "Kulinarna Sądecczyzna", skierowanego do właścicieli lokali gastronomicznych. Celem przedsięwzięcia jest wypromowanie lokali gastronomicznych w trzech kategoriach (restauracje, pizzerie itp.). Kapituła Sądeckiej Marki Turystycznej przyzna najwyżej ocenionym lokalom rekomendacje na rok 2018.
 

Honorowy prezes Nowosądeckiej Izby Turystycznej Aleksander Giertler w sprawozdaniu podkreślił, że turystyka w naszym regionie ma się dobrze. Stale przybywa turystów i podmiotów zajmujących się turystyką, które bardzo dobrze radzą sobie na tym trudnym rynku. – Jeśli Sądecczyzna jest skazana na turystykę, to pomóżcie nam wykonać wyrok! – zaapelował żartobliwie do gości .
 

W trakcie uroczystości wręczono także "Złote Jabłko Sądeckie", przyznane przez starostwo nowosądeckie. Otrzymał je Andrzej Grygiel. Poza przedstawicielami organizacji, biur i innych podmiotów turystycznych w spotkaniu uczestniczyli dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Józef Kantor wraz z zastępcą Tomaszem Michałowskim.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

     
     
     
     
     
     
     

 

Autor: Wiesław Turek Dodano: 2017-10-10 09:15:00