Sobota, 23 czerwca 2018 Imieniny obchodzą: Wanda, Zenon, Albin
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Kręć kilometry. Stojaki na rowery czekają

Ułatwienie dla sądeckich rowerzystów. Dzięki ubiegłorocznej akcji „Kręć kilometry” w trzech miejscach naszego miasta zamontowane zostały stojaki na rowery. Uczestnicy akcji przejechali dla Nowego Sącza dokładnie 189 718 km, co jest trzynastym wynikiem w Polsce.
 


 

Akcja zorganizowana została przez fundację Allegro All For Planet i polegała na tym, że uczestnicy-rowerzyści dzięki specjalnej aplikacji przekazywali na rzecz wybranego miasta przejechane kilometry. Dla naszego miasta rowerzyści przejechali prawie 190 tys. kilometrów.  Dzięki temu dojeżdżający do pracy w centrum będą mogli dojechać do celu na rowerze i przymocować pojazd do specjalnych stojaków. Pomarańczowe urządzenia o ciekawej plastycznie formie stanęły przy ul. Jagiellońskiej na skrzyżowaniach z ul. Wałową i Kościuszki i na rynku. Ich utrzymanie w należytym stanie bierze na siebie Fundacja.
 

Inicjatorem akcji w Nowym Sączu był Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. - Celem akcji była przede wszystkim popularyzacja korzystania z roweru, pokazanie, że rower jest ważnym elementem komunikacji miejskiej - mówi Grzegorz  Mirek. - Celem było także pokazanie użytkownikom dróg, jak ważne w całej strukturze komunikacyjnej miasta jest poruszanie się  środkami komunikacji alternatywnymi w stosunku do samochodu.
 

Akcja trwała od początku maja do końca września 2016 roku. W rywalizacji wzięło udział 1500 miejscowości, a rowerzyści w całej Polsce wykręcili prawie 9 milionów kilometrów. Dzięki nim Fundacja Allegro All For Planet postawi 300 oryginalnych stojaków rowerowych w 20 najlepszych miastach. Nowy Sącz zajął w tej rywalizacji trzynaste miejsce.
 

- Największą siłą tej kampanii jest niesamowite zaangażowanie lokalnych społeczności, które przełożyło się na świetne wyniki szczególnie mniejszych miast - podkreśla Krzysztof Śpiewek, członek Zarządu Fundacji Allegro All For Planet. Więcej o akcji na stronie www.kreckilometry.pl.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Wiesław Turek Dodano: 2017-09-14 13:25:30