Sobota, 23 czerwca 2018 Imieniny obchodzą: Wanda, Zenon, Albin
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Polak – Węgier, wciąż bratanki

Delegacja sądeckich samorządowców: Bożena Jawor – przewodnicząca Rady Miasta, Jadwiga Kusiak – skarbnik, Józef Klimek – dyrektor Wydziału Edukacji, na czele z wiceprezydentem Jerzym Gwiżdżem, gościła w zaprzyjaźnionym z Nowym Sączem węgierskim Kiskunhalas. Sądeczanie, a także delegacje z zaprzyjaźnionych z Węgrami miast z Niemiec, Rumunii, Łotwy i Serbii uczestniczyli w 38. Dniach winobrania.
 


Jak zwykle ogromne zainteresowanie widzów wzbudził barwny korowód winiarzy na przybranych fantazyjnie bryczkach, czy przyczepach ciągnionych przez traktory. Właściciele winnic nie szczędzili poczęstunku młodym winem. Parada jest także okazją do zaprezentowania się grup sportowych, rekonstrukcyjnych i twórczych nie tylko z samego Kiskunhalas, ale również okolicznych miejscowości. Serdecznie przyjęto, tak w korowodzie, jak i później na scenie podczas występów, „Sądeczoków” z Pałacu Młodzieży.
 

Jerzy Gwiżdż i Józef Klimek rozmawiali z burmistrzem Kiskunhalas Robertem Fülöpem o nawiązaniu kontaktów szkół średnich z Nowego Sącza i Kiskunhalas. Propozycja spotkała się z pozytywnym przyjęciem i do jej skonkretyzowania powinno dojść w najbliższych tygodniach.
 

Fot. Barbara Sławecka, Józef Klimek
www.facebook.com/pg/halasiszuretinapok
www.halasmedia.hu

Autor: Sławomir Sikora Dodano: 2017-09-14 11:57:17