Sobota, 23 czerwca 2018 Imieniny obchodzą: Wanda, Zenon, Albin
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Jubileusz Jerzego Kotarby

Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miasta Przewodnicząca Bożena Jawor złożyła gratulacje, obchodzącemu jubileusz działalności artystycznej, Jerzemu Kotarbie. Do życzeń przyłączył się także prezydent Ryszard Nowak wraz z zastępcami Jerzym Gwiżdżem i Wojciechem Piechem.
 - W imieniu Rady Miasta Nowego Sącza składam serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za długoletnią działalność artystyczną, kierowanie oraz współtworzenie Zespołu Muzycznego „Romantyczni” - powiedziała Bożena Jawor. - Wielkie serce, talent oraz zaangażowanie sprawiło, że Zespół na trwałe wpisał się w krajobraz kulturalny naszego miasta oraz stał się jego ambasadorem. Kunszt muzyczny i dorobek artystyczny niejednokrotnie został doceniony przez jury licznych festiwali i konkursów, co również zasługuje na szczególne wyróżnienie. Wraz z gratulacjami proszę przyjąć również najlepsze życzenia zdrowia, pogody ducha i wszelkiej pomyślności - dodała Przewodnicząca Rady Miasta.
 

Jubilat przypomniał swój pierwszy występ w nowosądeckim ratuszu. - 80 lat temu Zarząd Miejski zwrócił się do studentów Gimnazjum im. Jana Długosza z prośbą o to, abyśmy wystąpili podczas uroczystości. Już wtedy należałem do tego zespołu. To dla mnie miłe wydarzenie być tutaj po 80 latach -  powiedział Jerzy Kotarba. - Pragnę podziękować wszystkim za to spotkanie, moim kolegom, sponsorom, Panu prezydentowi, Przewodniczącej Rady Miasta, wszystkim radnym i tym, którzy przyczynili się do tego, abym mógł być tutaj i obchodzić tą wielką dla mnie uroczystość - powiedział Jerzy Kotarba.
 

Jerzy Kotarba muzyk, instrumentalista, kierownik muzyczny zespołu "Romantyczni". Z muzyką zetknął się już w dzieciństwie, bowiem wywodzi się z muzykalnej rodziny. W okresie przedwojennym tworząc rodzinny mały zespół muzyczny wraz z braćmi grywał na zabawach szkolnych oraz serenadach okolicznościowych, które w tym czasie były tak modne i lubiane. Jubilat po roku 1945 kilkanaście lat był członkiem zespołu muzycznego w Domu Kultury "Kolejarz", kierowanym przez Henryka Grodzkiego. Jerzy Kotarba był instruktorem muzyki i założycielem zespołu muzycznego w Spółdzielni Inwalidów oraz prowadził zespół w Technikum Kolejowym w Nowym Sączu. W latach powojennych był nauczycielem muzyki młodego pokolenia. Jubilat jest autorem melodii i tekstów wielu utworów muzycznych. Nie sposób nie wymienić utworu pt. "Ukochany Nowy Sącz", którego również jest autorem.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

 

Autor: Renata Stawiarska, fot. Krzysztof Witowski Dodano: 2017-09-12 16:09:59