Środa, 22 listopada 2017 Imieniny obchodzą: Cecylia, Marek
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Jolanta Cichoń u Prezydenta. Ryszard Nowak gratuluje Mistrzyni Europy!

W sądeckim ratuszu odbyło się spotkanie prezydenta Ryszarda Nowaka z Jolantą Cichoń z UKS Evan oraz trenerem klubu Krzysztofem Bulandą. Sądecka zawodniczka w miniony weekend zdobyła w Skopje (Macedonia) tytuł Mistrzyni Europy w Kickboxingu juniorek w kategorii +70 kg i w formule full contact. - Serdecznie gratuluję wygranej i tytułu Mistrzyni Europy, ale dziękuję też za sportową opiekę trenerowi. To kolejny tak znaczący sukces klubu, który promuje nasze miasto, dlatego czekamy na kolejne - mówił Ryszard Nowak.

[POBIERZ ZDJĘCIA]

W walce półfinałowej Nasza Mistrzyni pokonała Farstad Grottem Marlene z Norwegi, wygrywając w 2. rundzie po serii kopnięć przez niezdolność zawodniczki do walki (AB II). Natomiast w walce finałowej Jola spotkała się z reprezentantką Turcji Sari Melek, z którą wygrała po zaciętej walce na dystansie 3 rund (po 2 minuty) jednogłośną decyzją sędziów (3.0).

Przypomnijmy, że Jolanta Cichoń, pomimo młodego wieku, ma już na swoim koncie wiele sportowych sukcesów, a wśród nich m.in. złoty medal Mistrzostw Świata (2014, 2016) oraz dwa złote medale Mistrzostw Europy, zdobyte w 2015 roku i podczas zakończonych w miniony weekend mistrzostw w Skopje.

Drugą naszą reprezentantką na macedońskiej macie była Blanka Prechitko, która rywalizowała w grupie wiekowej kadetów. Blanka na zawodach rangi międzynarodowej rywalizowała po raz pierwszy, a podczas walki musiała uznać wyższość bardziej doświadczonej zawodniczki z Grecji.

Autor: Krzysztof Witowski Dodano: 2017-09-12 16:03:41