Wtorek, 19 czerwca 2018 Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Romuald
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

"Niezwykły tydzień Frani". Promocja książki Jadwigi Marzec

"Niezwykły tydzień Frani" to pełna uroku książka adresowana nie tylko dla dzieci. Na spotkanie promujące najnowszą propozycję wydawniczą Jadwigi Marzec zapraszają autorka i Urząd Miasta Nowego Sącza. Spotkanie odbędzie się 15 września (piątek) w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu.
 


 

Kim jest Frania? To dziewięcioletnia dziewczynka mieszkająca niedaleko Krakowa, która często odwiedza swoich dziadków na Sądecczyźnie. Dzięki temu wie dużo o sądeckim folklorze, fascynuje ją Święto Dzieci Gór i lubi spacerować po Miasteczku Galicyjskim. Ciągle jeszcze postrzega świat oczami dziecka, chociaż z coraz większą uwagą obserwuje świat dorosłych.
 

- Akcja opowiadania toczy się w realnym współczesnym świecie, ale przez pewien zbieg wydarzeń przenosi się w fikcyjny świat, gdzie Frania przeżywa osobliwą przygodę. Książka niesie dużo emocji i wzruszeń, a także uczy, że czasem sytuacje bardzo trudne mogą mieć zaskakująco dobry obrót – piszą o "Niezwykłym tygodniu Frani" organizatorzy spotkania.
 

Jadwiga Marzec (ur. 1958) pochodzi z Makowa Podhalańskiego, z Nowym Sączem związana jest od 40 lat. Z wykształcenia magister pedagogiki, zawodowo związana była z Ochotniczymi Hufcami Pracy, przez 15 lat pełniła funkcję komendanta nowosądeckiego hufca OHP. Autorka licznych programów profilaktycznych i edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.
 

Pisze wiersze, fraszki oraz bajki i opowiadania dla dzieci, a w wolnych chwilach maluje. "Niezwykły tydzień Frani" jest jej debiutem książkowym. - To świetna lektura na co dzień lub przed pójściem spać. Relaksuje, pomimo że porusza zarówno śmieszne jak i smutne tematy. Warto wspólnie z dzieckiem przeżyć przygody Frani i powrócić do swojej młodości – pisze o książce recenzentka Izabela Zubko.
 

Wydarzenie wpisuje się w jubileusz obchodów 725-lecia lokacji Nowego Sącza. Spotkanie rozpocznie się 15 września (piątek) o godz. 17:00 w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Szwedzkiej 2. Zapraszamy!
 

/Źródło i grafika: www.ziemiasadecka.info/

Autor: Wiesław Turek Dodano: 2017-09-12 11:58:01