Wtorek, 19 czerwca 2018 Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Romuald
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Premier Beata Szydło: Europa potrzebuje liderów, którzy rozumieją wyzwania

W trzecim dniu XXVII Forum Ekonomicznego, podczas odbywającego się w Nowym Sączu Forum Młodych Liderów, prezes rady ministrów Beata Szydło przyjechała do Nowego Sącza, aby spotkać się z przyszłymi liderami biznesu, nauki i polityki. Przed panelem dyskusyjnym z udziałem pani premier odbyło się zamknięte spotkanie, w którym uczestniczył zastępca prezydenta Jerzy Gwiżdż, przewodniczący Zarządu Miejskiego Prawa i Sprawiedliwości Leszek Langer, przedstawiciele Europejskiego Domu Spotkań Fundacji Nowy Staw oraz ministrowie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - Paweł Szefernaker i Rafał Bochenek - rzecznik rządu w randze ministra KPRM.

 

Podczas spotkania zastępca prezydenta Jerzy Gwiżdż przedstawił pozytywne efekty wdrożenia reformy oświaty w Nowym Sączu. Spotkanie stworzyło także możliwość osobistego zaproszenia pani premier do udziału w obchodach 725. rocznicy lokacji Nowego Sącza. Pani premier z zadowoleniem przyjęła zaproszenie i zapewniła, że weźmie udział w obchodach lokacji miasta.  
 

W wypełnionej młodzieżą sali im. Lucjana Lipińskiego premier Beata Szydło wzięła udział w panelu dyskusyjnym dotyczących Młodych Liderów w Europie. 
 

- Cieszę się, że grono młodych liderów ciągle się powiększa. Już w niedalekiej przyszłości będziecie tworzyli Polskę i Europę o jakiej wszyscy marzymy - Europę bezpieczną, Europę wartości, Europę opartą na poszanowaniu drugiej osoby, na wzajemnych dobrych relacjach i na budowaniu tych relacji i tego wszystkiego, co kiedyś było ideą naszej wspólnoty europejskiej. Europa potrzebuje liderów, którzy rozumieją wyzwania, które przed nimi stoją i którzy będą potrafili znaleźć rozwiązania pojawiających się problemów. Liderów, którzy mają wizję  i którzy będą wytyczali nowe kierunki – mówiła premier Beata Szydło. 
 - Dla mnie rzeczą najważniejszą jest budowanie drużyny, ponieważ podstawą zwycięstwa jest dobrą drużyna i tylko w drużynie rodzą się liderzy - zaznaczyła szefowa rządu.
 

W trakcie panelu prezes rady ministrów odpowiadała także na pytania zadawane przez młodzież zgromadzoną w ramach XII Forum Ekonomicznego Młodych Liderów. 
 

Podczas spotkania obecni byli również zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech oraz zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Tomasz Michałowski. Wypowiedzi pani premier przysłuchiwał się także radny miejski Patryk Wicher. 
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Renata Stawiarska Dodano: 2017-09-06 20:00:41