Niedziela, 22 lipca 2018 Imieniny obchodzą: Maria, Magdalena, Bolesława
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

15 sierpnia: 97. rocznica Bitwy Warszawskiej - Dzień Wojska Polskiego

W najbliższy wtorek (15 sierpnia) w Kościele Matki Bożej Niepokalanej oraz na Cmentarzu Komunalnym odbędą się uroczystości związane z 97. rocznicą Bitwy Warszawskiej - Dniem Wojska Polskiego. Na obchody zapraszają: Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, Starosta Nowosądecki Marek Pławiak i Proboszcz Parafii Matki Bożej Niepokalanej ks. Kazimierz Markowicz.
 

 


Uroczystości rozpocznie o godz. 9:00 msza święta w Kościele Matki Bożej Niepokalanej (ul. Królowej Jadwigi) z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Tuż po liturgii (ok. godz. 10:10) odbędzie się przemarsz ulicami: Królowej Jadwigi, Klasztorną i Rejtana na Cmentarz Komunalny. Tam zostaną złożone wieńce i wiązanki kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza przy Pomniku Powstańców 1830 r. i 1863 r. przez parlamentarzystów, delegacje Związku Żołnierzy Wojska Polskiego oraz przedstawicieli władz miasta i powiatu.

W programie jest również okolicznościowe wystąpienie przedstawiciela władz miejskich, a także krótki występ Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, która tradycyjnie zagra wiązankę melodii patriotycznych.

Uroczystości zakończy złożenie kwiatów pod tablicą Józefa Piłsudskiego (róg ulic: Szwedzkiej i Dunajewskiego) przez Związek Strzelecki "Strzelec" oraz przedstawicieli organizacji kombatanckich, władz miasta i powiatu.
 

Fot. Archiwum UM NS
 

Autor: Krzysztof Witowski Dodano: 2017-08-12 08:04:11