Niedziela, 22 lipca 2018 Imieniny obchodzą: Maria, Magdalena, Bolesława
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Ponad 24 tys. zł dla OSP Biegonice w ramach konkursu "Małopolskie Remizy 2017"

Ochotnicza Straż Pożarna Nowy Sącz - Biegonice otrzymała dofinansowanie z programu "Małopolskie Remizy 2017" w wysokości 24 065,00 zł. Umowę na przyznawane przez samorząd Województwa Małopolskiego dofinansowanie odebrał zastępca prezydenta Wojciech Piech, któremu towarzyszyli dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności UM Marek Nieć i prezes OSP Biegonice Marian Wolak. Oficjalne spotkanie ze strażakami i przedstawicielami gmin z powiatów nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego odbyło się w Instytucie Ekonomicznym PWSZ, a poprowadzili je: przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska, członek zarządu województwa Leszek Zegzda i radny wojewódzki Stanisław Pasoń. Gościem wydarzenia był zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Marek Bębenek.
 


- To wielka satysfakcja brać udział w tego typu spotkaniach i w tak dobrym towarzystwie, towarzystwie druhów Ochotniczych Straży Pożarnych. Bardzo cenimy państwa pracę i codzienną służbę, i cieszymy się, że możemy się z wami spotykać, zwłaszcza przy tak wyjątkowej okazji jak dzisiaj - powiedział zastępca prezydenta Wojciech Piech. - Dziękuję obecnym tutaj przedstawicielom władz Województwa Małopolskiego i chcę podkreślić, że bardzo cenimy sobie ten program, który jest realizowany od wielu lat. Daje on nie tylko możliwość podjęcia konkretnych działań na rzecz poprawy funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych, ale znakomicie rozwija również współpracę międzygminną w obszarze bezpieczeństwa - dodał wiceprezydent.  

Otrzymane dofinansowanie OSP Biegonice wykorzysta do realizacji prac budowlano-remontowych w poszczeniach dyżurno-pomocniczych, sanitarnych i komunikacyjnych w remizie zlokalizowanej przy ul. Zakładników 1 w Nowym Sączu. Przekazana kwota - 24 065,00 zł - stanowi 50 proc. kosztów całej inwestycji.
 


Nowosądecka jednostka bierze udział w konkursie po raz drugi. Ostatnio w 2015 roku w ramach dofinansowania otrzymała kwotę 13 809,00 zł na wykonanie posadzki betonowej (wylewki) w garażu oraz w poszczeniach socjalnych (sanitariatach) i magazynowych.

W budżecie Województwa Małopolskiego na 2017 rok zabezpieczono środki finansowe w wysokości 2,5 mln złotych na konkurs "Małopolskie remizy 2017". W sumie do konkursu zostało zgłoszonych 148 wniosków, a dofinansowanie otrzymało 85 gmin z terenu całej Małopolski.


[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Krzysztof Witowski Dodano: 2017-08-11 14:42:30