Niedziela, 24 czerwca 2018 Imieniny obchodzą: Jan, Danuta, Wiliam
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Artystyczna integracja, czyli wizyta seniorów z Chorzowa

W ramach artystycznej integracji Chorzów - Nowy Sącz w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania Opoka w Starym Sączu rozpoczęły się warsztaty artystyczne dla seniorów. Goście z partnerskiego miasta Chorzów do 22 lipca będą mieli okazję nie tylko lepiej poznać nasz region, ale również doskonalić swój warsztat artystyczny.
 


 

Pierwszym punktem programu była wizyta w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza, gdzie uczestnicy spotkania mieli okazję poznać historię grodu nad Dunajcem i Kamienicą, którą zaprezentował Jerzy Leśniak, redaktor Rocznika Sądeckiego i znawca historii Nowego Sącza.

W spotkaniu wzięli również udział Marta Jakubowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu, Małgorzata Grybel, kierownik Kancelarii Urzędu Miasta Nowego Sącza, a także Maria Baran, przewodnicząca Nowosądeckiego Forum Seniorów, natomiast po stronie miasta Chorzowa: Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. aktywizacji społecznej i Jolanta Motyka, dyrektor Chorzowskiego Centrum Kultury.

Przyjazd chorzowian na Sądecczyznę, to także okazja do spotkania z nowosądeckimi seniorami i wymiany artystycznych doświadczeń.


[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Krzysztof Witowski Dodano: 2017-07-17 11:55:26