Niedziela, 24 czerwca 2018 Imieniny obchodzą: Jan, Danuta, Wiliam
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Nowy Sącz w obiektywie. Konkurs fotograficzny

Do rozstrzygnięcia tego konkursu jeszcze daleko, ale kiedy robić zdjęcia, jeśli nie w wakacje? Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pod hasłem "Nowy Sącz w obiektywie". Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka.
 


 

- Celem konkursu jest promowanie Nowego Sącza, jego mieszkańców, podejmowanych inicjatyw i zachodzących w mieście zmian – piszą organizatorzy i oczekują na prace ukazujące miasto w ciekawy i oryginalny sposób. Konkurs ma też na celu promowanie nowych talentów fotograficznych i zachętę do dostrzegania piękna w najbliższej okolicy.
 

Organizatorzy oczekują na zdjęcia przedstawiające Nowy Sącz w 2017 roku w dwóch kategoriach: "Wydarzenia" i "Obraz miasta". W pierwszej z nich chodzi o zdjęcia dokumentujące to, co dzieje się w naszym mieście, przedstawiające zarówno życie codzienne, jak i imprezy okolicznościowe, niezwykłe wydarzenia, etc. W drugim przypadku na konkurs przyjmowane będą zdjęcia ukazujące miejsca, architekturę, przyrodę, krajobraz Nowego Sącza. Wszelkie uchwycone kadry muszą zamykać się w przestrzeni miasta.
 

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie cztery różne zdjęcia w każdej kategorii w formacie nie mniejszym niż: 297 mm x 210 mm i maksymalnym: 300 mm x 400 mm. Zgłoszone na konkurs fotografie nie mogą być przetworzone elektronicznie lub poprzez fotomontaż. Prace powinny być na odwrocie odpowiednio opisane (patrz regulamin).
 

[regulamin konkursu]
 

Konkurs ma charakter otwarty,  udział w nim może wziąć każdy. W przypadku osób niepełnoletnich organizatorzy wymagają pisemnej zgody rodziców (opiekunów). Zdjęcia będą przyjmowane od 2 października bieżącego roku. Warto je zrobić już teraz, wakacje są ku temu znakomitą okazją, a ciekawych wydarzeń w naszym mieście nie brakuje.
 

Dodatkową zachętą będą z pewnością nagrody. Pierwsza w każdej z kategorii wynosi 700 złotych. Organizatorzy gwarantują także obecność zwycięskich prac na wystawie pokonkursowej "Tak było – Nowy Sącz 2017". Wszelkie szczegóły na stronie Sądeckiej Biblioteki Publicznej www.sbp.nowysacz.pl.
 

/Źródło: Sądecka Biblioteka Publiczna/

Autor: Wiesław Turek Dodano: 2017-07-17 08:55:55