Niedziela, 24 czerwca 2018 Imieniny obchodzą: Jan, Danuta, Wiliam
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Jarmark św. Małgorzaty w obiektywie [FOTOGALERIA]

To był udany początek Jarmarku św. Małgorzaty. Na wszystkich uczestników tego cyklicznego wydarzenia czekał między innymi kiermasz wyrobów regionalnych i rękodzielniczych. Można było również obejrzeć pracę rzemieślników w zawodach, które stały się już historią albo właśnie zanikają. Nie mogło też zabraknąć walk rycerskich czy musztry żołnierskiej, a wśród atrakcji był odtworzony z niezwykłą starannością obóz wojskowy. W niedzielę (16 lipca) zapraszamy do odwiedzania stoisk przy Bazylice św. Małgorzaty w godzinach 10:00-18:00.      
 

 


Jarmark odbywa się w ramach projektu "Kulturotwórcze znaczenie jarmarków i targów na Sądecczyźnie - badania i popularyzacja",dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu: Dziedzictwo kulturowe, priorytet: Kultura ludowa i tradycyjna.
 
Celem zadania jest przybliżenie tradycyjnych praktyk społeczno-­kulturowych jakimi były doroczne jarmarki i cotygodniowe targi odbywające się w miastach i wsiach Sądecczyzny,wskazanie na ich kulturotwórcze funkcje, a także prześledzenie przemian jakim ulegały od czasów średniowiecznych do współczesności. Więcej na temat projektu: tutaj.

Organizatorem Jarmarku św. Małgorzaty jest Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu przy wsparciu Urzędu Miasta Nowego Sącza.


[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Krzysztof Witowski Dodano: 2017-07-15 21:25:37