Środa, 19 grudnia 2018 Imieniny obchodzą: Gabriela, Dariusz, Urban, Dominika
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Nowy Sącz najefektywniejszym miastem i gminą w polityce społecznej

Zastępca prezydenta Wojciech Piech odebrał nagrodę dla Miasta Nowego Sącza za pierwsze miejsce w kategorii "Efektów polityki społecznej" w rankingu "Oceny Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego w 2016 roku". Analizę co roku publikuje Fundacja Sądecka wraz z Instytutem Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Przygotowany przez zespół Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej raport ma na celu przedstawienie aktywności gmin Subregionu Sądeckiego, który obejmuje 39 jednostek terytorialnych. Ranking ocenia efektywność gospodarczą, inwestycyjną i społeczną w oparciu o 4 podstawowe kategorie - generowanie dochodów, pozainwestycyjną działalność gminy, aktywność inwestycyjną gminy oraz efekty polityki społecznej. Gminy oceniane są na podstawie 24 wskaźników.
 

 

- To ogromna satysfakcja, że po raz kolejny potwierdza się, że jako miasto mamy tak wiele sukcesów w ramach dobrze obranej polityki społecznej. Znamy jej wartość i wpływ na codzienne życie nowosądeczan, dlatego wszystkie podejmowane w tym zakresie decyzje opieramy na analizach potrzeb mieszkańców i oczekiwanych efektów. To zwycięstwo miasta, ale przede wszystkim zasługa mieszkańców, ich nastawienia na rozwój miasta i otwartości na zmiany, które obserwujemy w Nowym Sączu. - komentuje wygraną zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech.
 

W wygranej przez Nowy Sącz kategorii "Efekty polityki społecznej" drugie miejsce zajęło miasto i gmina uzdrowiskowa Krynica-Zdrój, a trzecie miejsce gmina Biecz.
 

W najważniejszej kategorii, podsumowującej wszystkie obszary aktywności gmin Subregionu Sądeckiego w 2016 roku, zwyciężyło miasto Muszyna, drugie miejsce zajęła Mszana Dolna, podium zamyka Krynica-Zdrój.
 

Wydarzeniu towarzyszyły panele dyskusyjne w tematach takich jak: organizacje pozarządowe, budżet obywatelski, kultura, a także nowe perspektywy finansowania miejskich i gminnych inwestycji. W dyskusji prowadzonej przez Zygmunta Berdychowskiego wzięli udział m.in. dr Dominik Jaśkiewicz, Rafał Solecki, Tomasz Urynowicz i dr Marta Maj.
 

Gala "Oceny Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego w 2016 roku" odbyła się z udziałem przedstawicieli władz wojewódzkich oraz włodarzy miast i gmin Subregionu Sądeckiego. Uczestniczyli w niej także dyrektor Wydziału Przedsiębiorczości i Funduszy Zewnętrznych Alina Marek oraz dyrektor Wydziały Zarządzania Kryzysowego Marek Nieć. Spotkanie uświetnił występ Orkiestry Dętej z Barcic.
 

W skład zespołu przygotowującego raport "Ocena Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego w 2016 roku"  wchodzą dr Katarzyna Peter-Bombik, dr Marek Reichel, dr Honorata Trzcińska, dr Mariusz Bołoz, dr Oskar Kiercz, mgr Natalia Jaśkiewicz, mgr Monika Makowiecka i mgr Judyta Witowska.

 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

  

Autor: Renata Stawiarska Dodano: 2017-06-24 18:16:08